В нещодавно оприлюдненому індексі NRI Світового економічного форуму, який характеризує рівень розвитку інформаційно-комунікаційних технологій в країнах світу, Україна опинилась на 74-й сходинці, відставши від Росії та Грузії.
Разом з тим, згідно з моніторингом німецького оператора зв'язку Deutsche Telekom, Україна в березні стала четвертою серед країн світу, з території яких здійснюється найбільше кібератак. Сервіс відображає кібератаки в режимі реального часу. Відтак, станом на 11 квітня Україна перебуває на сьомому місці, Росія – на першому.
У січні в Києві заарештували хакера, який здійснював DDoS-атаки на сайти українських і зарубіжних комерційних структур за замовленням конкуруючих бізнес-установ. В МВС заявили, що це перший випадок в Україні, коли хакер діяв на замовлення.
У березні СБУ спільно з ФСБ Росії затримали злочинне угрупування, до складу якого входило 16 українців та 4 іноземців, які використовуючи мережу та самостійно розроблене шкідливе програмне забезпечення, викрадали кошти з рахунків юридичних осіб – клієнтів українських та російських банків. За даними правоохоронців, злочинне угруповання завдало збитків банкам України на суму понад 3 млн грн та фінансовим установам Росії – майже 8 млрд російських рублів ($253 млн або 2 млрд грн).
Згідно з даними Нацбанку, за 2012 рік загальна кількість шахрайських операцій із платіжними картками виросла на 47%, а з 35 до 57 збільшилася кількість банків, з рахунків яких зникали кошти. Згідно зі статистикою, за кількістю несанкціонованих списань з рахунків лідирували фізособи – банківських рахунків за минулий рік зникло 11,4 млн грн, проте обсяги фінансових втрат через шахраїв більші у компаніях. Відтак, за даними МВС, за минулий рік порушено 139 кримінальних справ щодо списання 116 млн грн коштів шахраями за допомогою систем "Клієнт-Банк".
У той же час Міжнародний Альянс Інтелектуальної Власності (IIPA) відзначає в Україні надзвичайно високий рівень цифрового та фізичного піратства та пропонує закріпити за Києвом статус "Prioriy Foreign Country", що означає, що країна офіційно стане "піратом №1" у світі, адже жодна інша країна на сьогоднішній день такого статусу не має. На сьогодні Україна вже перебуває у статусі головних порушників інтелектуальних прав.
Альянс також наприкінці 2012 року звернувся до Торгової палати США з проханням зняти з України преференції безмитного ввезення окремих груп товарів через недотримання авторських прав в Україні.
Уряд США не одноразово закликав український уряд вжити заходів щодо файлообмінника Ex.ua та ринку Петрівка, де розміщена контрафактна та піратська продукція.
Разом з тим, за даними «Майкрософт Україна» показник комп’ютерного піратства в Україні становить 86% – тобто на 86 комп’ютерів зі 100 встановлено неліцензійне програмне забезпечення. В той же час в центральних органах державної влади України використовують 60% неліцензійного програмного забезпечення.
Варто зазначити, що згідно з даними держслужби статистики, кількість абонентів інтернету в Україні в 2012 році, порівняно з 2011 роком, зросла на 21,1% і склала 5,063 млн осіб. При цьому більше 4,671 млн з них становили домашні абоненти інтернет, що на 22,2% більше, ніж у 2011 році.
Як значиться у останньому звіті Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації, згідно з даними інтернет-асоціації, наприкінці минулого року в Україні налічувалося до 19,7 млн. регулярних користувачів мережі серед населення віком від 15 років.