Україна відреагувала на запуск балістичної ракети в КНДР

15 Вересня 2017, 18:43

Міністерство закордонних справ України оприлюднило заяву щодо запуску балістичної ракети в КНДР.

«Черговий запуск балістичної ракети, проведений КНДР 15 вересня 2017 року, засвідчив систематичне ігнорування Пхеньяном відповідних резолюцій РБ ООН та продовження агресивної політики, яка загрожує миру і стабільності не лише у регіональному, але й у світовому вимірах», – йдеться у заяві.

«Україна рішуче засуджує такі дії північнокорейської влади та закликає негайно припинити подібні провокації, повністю позбутися ракетної та ядерної програм, а також відновити діалог зі світовою спільнотою заради комплексного вирішення питань безпеки та економічного розвитку», – наголосили в МЗС.

Як повідомлялось, Північна Корея здійснила черговий запуск балістичної ракети, яка перелетіла через територію Японії та впала за 2 тисячі км від острова Хоккайдо.

14 вересня Рада Європейського Союзу вирішила посилити санкції проти Північної Кореї відповідно до резолюції Радбезу ООН від 5 серпня.

Також Рада безпеки ООН проголосувала за чергове посилення санкцій проти Північної Кореї через її ядерні і ракетні випробування. Уже дев’ятий пакет таких санкцій члени Ради безпеки підтримали одноголосно.

США, що були автором проекту резолюції про це, помітно пом’якшили свою первісну пропозицію, щоб здобути підтримку Росії і Китаю, які мають у Раді безпеки право вето і давали знати, що заблокують надто суворі санкції.

Нові санкції запровадили як реакцію на випробування Північною Кореєю 3 вересня водневої бомби – термоядерного вибухового пристрою, що, за твердженням Пхеньяна, придатний до встановлення в боєголовку балістичної ракети.