Україна відреагувала на заяви Нідерландів щодо підписання угоди про асоціацію

23 Вересня 2016, 13:35

Україна вважає неприйнятною позицію уряду Нідерландів щодо можливої ​​відмови від завершення ратифікації Угоди про асоціацію між Євросоюзом та Україною. Про це заявила віце-прем'єр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе під час години «запитань до уряду» на пленарному засіданні Верховної Ради 23 вересня.

«Ми продовжуємо працювати з усіма країнами-членами ЄС, керівництвом всіх країн-членів ЄС щодо того, що ми вважаємо неприйнятною таку позицію Нідерландів. Ми вважаємо, що нам необхідно отримати ратифікацію від Нідерландів, можливо, із зазначенням особливої ​​позиції щодо того, що двосторонні норми, які стосуються виключно окремих країн, в Угоді про асоціацію вони, можливо, не будуть застосовуватися Нідерландами», – сказала вона.

Разом з тим віце-прем'єр висловила жаль у зв'язку з позицією прем'єр-міністра Нідерландів Марка Рютте про те, що, ймовірно, завершення ратифікації Угоди про асоціацію не відбудеться.

«Це означає, що уряд Нідерландів наразі не готовий взяти відповідальність за свої попередні рішення, які були прийняті в липні 2015 року, разом з парламентом Нідерландів, коли були завершені ратифікаційні процедури в Нідерландах щодо Угоди про асоціацію. А зараз приймається до уваги рекомендаційний референдум і, по суті, враховується думка 20% населення Нідерландів, які зараз впливають на те, що Україна може стати заручником такого голосування нідерландських громадян», – пояснила вона.

Як повідомлялося, нідерландський парламент вимагає від уряду визначити долю ратифікації угоди про асоціацію з Україною до 1 листопада 2016 року.

Раніше Рютте заявляв, що Нідерланди навряд-чи ратифікують угоду про асоціацію з Україною. За його словами, це продиктовано результатами квітневого референдуму, на якому нідерландці виступили проти цього документа.

Як повідомлялося, 7 червня з’явилася інформація, що уряд Нідерландів хоче змінити деякі положення угоди про асоціацію. Нагадаємо, раніше нідерландський уряд підтримав безвізовий режим для України.

У квітні в Нідерландах відбувся референдум щодо асоціації між Україною та Європейським Союзом. Проти проголосувало 61%, за – 38,21%.