Україна відправила документи для екстрадиції Маркова з Італії – Мін’юст

8 Вересня 2015, 23:58

Україна передала всі необхідні документи для запуску процесу екстрадиції з Італії екс-депутата Ігоря Маркова. Про це розповів міністр юстиції Павло Петренко.

"Ми зробили всі юридичні процедури, які необхідні були від держави Україна, щодо запуску процесу екстрадиції та передачі цього громадянина українському правосуддю", – заявив міністр.

"Відповідні матеріали були направлені до італійської сторони. Наскільки я знаю, він не звільнений, а поміщений під домашній арешт, і зараз в Італії відбувається судовий процес щодо розгляду тих матеріалів, які направила Україна", – зазначив він.

За словами міністра, "всі доказові підстави, які необхідні для того, щоб передати його українській стороні, є".

"Тому я маю надію, що після рішення італійського суду ця особа буде направлена українській стороні для проходження судових процедур, у кримінальних провадженнях, які є в Україні", – наголосив Петренко.

Як повідомлялося, 12 серпня Інтерпол затримав екс-регіонала Ігоря Маркова в Італії. 13 серпня Мін'юст попросив суд в Одесі ініціювати екстрадицію екс-нардепа Маркова.

13 серпня Приморський райсуд Одеси виніс заочне рішення про арешт Маркова.

14 серпня суд Генуї обрав міру запобіжного заходу щодо Маркова – утримання під вартою.

Позбавленому мандата народному депутату Маркову інкримінували організацію і вчинення побиття учасників пікету в Одесі. За даними міліції, йшлося про події 2007 року, коли біля Одеської облдержадміністрації відбувалися пікети проти встановлення в місті пам'ятника Катерині ІІ.

У грудні 2014 року МВС оголосило Маркова в розшук.

Також нагадаємо, що на початку серпня 2015 року Марков виступив на прес-конференції в Москві як член так званого «Комітету порятунку України», очолюваного колишнім прем'єром України Миколою Азаровим.

Крім того, після затримання Маркова в Італії «Комітет порятунку України» в особі Азарова закликав італійську владу та Інтерпол звільнити свого соратника.

96