Україна відправила до Індії третю партію модернізованої авіатехніки

12 Березня 2012, 12:49

Чергова партія авіатехніки у складі п'яти машин відбула з Києва до Канпур в понеділок, 12 березня,вранці.

Як зазначалося індійською стороною під час минулої на ДП «Завод 410-й цивільної авіації» у Києві церемонії передачі авіатехніки, замовник високо оцінює якість робіт, що виконуються українськими підприємствами і нові льотні характеристики модернізованого Ан-32.

За даними української сторони, передача замовнику чергової, четвертої, партії модернізованих Ан-32 запланованана весну.

Перші 10 модернізованих літаків відбули до Індії в 2011 році: перша партія в травні, друга – у вересні.

Контракт на суму близько $400 млн на ремонт і модернізацію 105 машин Ан-32 індійських ВПС підписаний в липні 2009 року між ВПС міністерства оборони Індії і «дочкою» державної компанії «Укрспецекспорт» – компанією «Спецтехноекспорт».

Згідно з контрактом, в Україні будуть модернізовані 40 літаків, решта техніки – на авіазаводі індійських ВПС BRD-1 в Канпур (Північна Індія). Виконавцями контракту виступають ДП «Антонов»і ДП «Завод 410-й цивільної авіації» (обидва – Київ).

У рамках модернізації на індійській авіатехніці встановлюється сучасне обладнання українського та зарубіжного виробництва близько 25 найменувань, що дозволяє підвищити безпеку польотів, зокрема, обладнання попередження зіткнення літаків у повітрі, раннього попередження зіткнення із землею, система супутникової навігації, літакові далекоміри, модернізовані радіовисотоміри, новий радіолокатор з двома багатофункціональними індикаторами, нове кисневе обладнання, поліпшені крісла екіпажу.

Крім того, відповідно до укладеного в грудні 2009 року ВАТ «Мотор Січ» (Запоріжжя) з ВПС Індії трирічним контрактом на суму $110 млн, буде проведена модернізація двигунів індійських Ан-32.

Легкий транспортний Ан-32 має максимальне комерційне навантаження 7,5 тонни, дальність польоту – 800 км. Його крейсерська швидкість складає 470-530 км/год. Літак здатний перевозити 42 військовослужбовців. За оцінками експертів, на сьогоднішній день продано понад 350 літаків Ан-32 в 20 країн світу.

Наразі український морський патрульний Ан-74 бере участь в тендері на постачання літаків для берегової охорони Індії.

Як відомо, наприкінці минулого року Україна посіла 12-те місце в світі за обсягами експорту зброї.