Україна відновила постачання вугілля з ПАР, на Одещині розвантажують перше судно

4 Серпня 2015, 14:25

На Одещині в Іллічівському порту розпочалося розвантаження судна з 80 тис. тонн вугілля з Південно-Африканської Республіки. Про це сьогодні розповів віце-прем'єр-міністр Валерій Вощевський під час круглого столу в Києві.

«Уже сьогодні вивантажується перше судно обсягом 80 тисяч тонн в Іллічівському порту південно-африканського вугілля вартістю 65 доларів за тонну. Будуть ще постачання», – уточнив Вощевський. 

Віце-прем'єр-міністр не розповів, за якою саме угодою і в чиїх інтересах здійснюються постачання. При цьому вказав на необхідність імпортних постачань для ПАТ «Центренерго».

За словами глави Незалежної профспілки гірників України Михайла Волинця, присутнього на круглому столі, 1 липня відбувся тендер на постачання вугілля в Україну, в якому взяли участь постачальники з Польщі, ПАР, Росії та Австралії.

При цьому українські вугледобувачі запропонували паливо за ціною 1116 грн/тонна, польські компанії – 1300 грн/тонна, ПАР – 1698 грн/тонна, Росія – 1835 грн/тонна і Австралія – 1865 грн/тонна.

Раніше міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин заявляв, що Україна планує купувати вугілля в Росії через європейського трейдера.