Україна відновлює дослідження Південного океану після близько 20 років перерви

13 Листопада 2018, 14:43

Україна у вівторок, 13 листопада, відновлює дослідницькі експедиції до Південного океану, які були призупинені понад 17 років. Про це повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки.

 

 

Як зазначається, 13 листопада  українські вчені вирушають у дослідницьку експедицію з вивчення стану Південного океану.  До команди, зокрема, увійдуть науковці Національного антарктичного наукового центру МОН України, Українського наукового центру екології моря та Інституту геофізики НАНУ.

 

"Уперше з 2001 року Україна бере участь у подібних дослідженнях. І це, звичайно, є визнанням як високого наукового потенціалу України, так і активної міжнародної позиції нашої держави у питаннях збереження вразливої екосистеми Антарктиди", – наголосив керівник Національного антарктичного наукового центру МОН Євген Дикий, який очолюватиме експедицію.

 

Так, науковці планують здійснити дослідження запасів антарктичного криля; планується вперше розпочати неперервний збір даних про стан вод в Океані; а також планується відібрати зразки "екологічного ДНК" для розробки комплексного "портрету екосистеми".

 

"У Кейптауні (ПАР) дослідники сядуть на риболовно-крилевий траулер "Море Содружества" (корпорація "Інтеррибфлот", Україна) і вирушать Південним океаном до берегів Антарктиди", зазначається в повідомленні.

 

У МОН також додали, що вісім вчених працюватимуть на кораблі протягом місяця, а одна дослідниця лишиться на судні на весь період, доки вода Південного океану буде вільна від криги. Також весь цей час, щонайменше до травня 2019, триватиме відбір проб системою Ferrybox та формування бази даних змінних параметрів стану Океану.