Україна відмовила в статусі біженця білорусу, який воює на Донбасі

11 Серпня 2015, 15:59

Державна міграційна служба України відмовила громадянину Білорусі, що воює в зоні АТО, в наданні статусу біженця. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив сам Рустам Док.

«Історія з міграційкою отримала цілком логічне продовження. Чекав я, чекав, коли мені дадуть громадянство, але потім зрозумів, що виконувати обіцянку влада не хоче, і вирішив легалізуватися хоча б тимчасово, щоб не депортували. Після того, як я подав документи на біженство, сходив туди на одне інтерв'ю, де надав документи про участь в АТО, і на питання «що вам загрожує після повернення на батьківщину» відповів «в'язниця або фізична розправа», мені призначили друге інтерв'ю на 13 -е число», – написав Док.

Громадянин Білорусі Рустам Док в зоні АТО

Однак 10 серпня йому прийшов лист з міграційної служби, з відмовою у прийнятті документів у зв'язку з «необгрунтованістю підстав» і «відсутністю боязні переслідування».

«Мабуть, для міграційної служби смерть і в'язниця не є чимось страшним», – зауважив білорус.

За його словами, у листі пропонується оскаржити рішення у п'ятиденний термін з моменту підписання наказу: він підписаний 05.08, а лист прийшов 10.08. 

Також читайте: Кількість біженців у світі зростає на 42,5 тис. осіб щодня – ООН.

Як повідомлялося, цьогоріч політичного притулку в Україні попросили 60 росіян.