Україна відкривається для коронавірусу

Суспільство
17 Червня 2021, 16:43

17 червня почала діяти постанова Кабінету Міністрів, згідно з якою громадяни України, які приїздять на підконтрольну територію з ТОТ більше не повинні йти на додаткову самоізоляцію та обсервацію у зв‘язку зі встановленням «зеленої» карантинної зони в Україні. Також більше не потрібно робити обов‘язкове ПЛР-тестування для перетину кордону.
 

При цьому Національна Академія Наук України повідомляє про небезпеку від нового індійського штампу коронавірусу під назвою «Дельта». Про особливості цього штампу у коментарі Тижню вже розповідав Ігор Бровченко, очільник групи з математичного моделювання епідемії COVID-19 в Україні. 

Сьогодні SARS-CoV-2 активно поширюється у низці країн, серед них Португалія, Велика Британія та Росія (найбільші вогнища у Москві та Санкт-Петербурзі). Ця хвиля пандемії стане набагато потужнішою для України через вищий рівень заражуваності індійським штампом. Науковці прогнозують, що вона може початись раніше осені. Уряд реагує на послаблення карантину зняттям обмежень з межуючими з Росією областями попри відому небезпеку від нового штампу.

 

Читайте також: Новий штамп COVID-19 “Дельта”. В чому його небезпека для України

 

Також Кабмін скасував обмеження на в'їзд на територію України громадян з Індії – країни-джерела поширення SARS-CoV-2. Тепер для в‘їзду з Індії не треба проходити додаткових обстежень.