Україна відбудує Донецький аеропорт – Порошенко

20 Січня 2019, 12:58

Україна відбудує зруйнований в ході бойових дій Донецький аеропорт. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Twitter президента Петра Порошенка.

 

Відзначимо, на території Міністерства оборони України пройшла церемонія, присвячена пам'яті загиблих захисників Донецького аеропорту, за участю Порошенка, керівництва Міноборони і Генштабу ЗСУ, сімей загиблих військових. Президент зазначив, що в січні 2015 року в ході запеклого протистояння в ДАП не витримали стіни, але українські воїни вистояли.

 

"Відбудуємо аеропорт Донецька, і на його високій диспетчерській вежі завжди майорітиме український прапор, який "кіборги" піднімали знову і знову під кулями і снарядами. Аеропорт стане краще і сучаснішим", – заявив Порошенко.

 

Він також висловив надію, що одного разу на звільненому Донбасі пам'ять "кіборгів" будуть почитати на злітній смузі Донецького аеропорту.

 

"Захисники Донецького аеропорту заклали основу для нашої перемоги … І дай Бог, щоб одного разу на мирному і звільненому Донбасі всі ми з вами зібралися на злітній смузі Донецького аеропорту. Біля його терміналів, біля вежі … І щоб хоча б на секунду уявили і пропустили через себе те, через що пройшли наші воїни-кіборги", – додав Порошенко.

 

Нагадаємо, 2 квітня в Києві на Подолі невідомі напали на ветерана АТО Дмитра Вербича, який воював у Донецькому аеропорту. Зловмисники нанесли удар ножем в нижню частину спини. Згодом стало відомо, що на Вербича напали п'ять осіб, а саме – три хлопці та дві дівчини. Згодом правоохоронці порушили кримінальне провадження за статтею "хуліганство" за фактом нападу на захисника Донецького аеропорту.

 

Раніше повідомлялося, бої за Донецький міжнародний аеропорт почалися 26 травня 2014 року. Під час операції визволення нового терміналу 26 травня не загинув жоден український військовий. Втрати бойовиків так званої "ДНР" склали приблизно 100 чоловік, серед них виявилися 33 вихідці з Росії. Оборона Донецького аеропорту українською армією тривала 242 дні, а захисників аеропорту назвали "кіборгами".