Станом на листопад 2016 року в Україна може здійснювати вільну вільну торгівлю із 44 країнами (28 країн Європейського Союзу та ще 16 поза ним). Про це йдеться у відповіді Мінекономрозвитку на запит Тижня.
Зокрема, в України діють угоди про вільну торгівлю з Азербайджаном, Вірменією, Казахстаном, Білоруссю, Киргизстаном, Молдовою, Таджикистаном, Туркменістаном, Узбекистаном, Грузією (всі підписані та ратифіковані у 1990-х роках), Македонією (2001 рік).
Також у 2002 році була підписана Угода про зону вільної торгівлі між Україною, Грузією, Азербайджаном та Молдовою.
Крім того, 2011 року був підписаний Договір про зону вільної торгівлі між Україною, Вірменією, Білоруссю, Казахстаном, Киргизстаном, Молдовою, Таджикистаном, Узбекистаном і Російською Федерацією. Проте 1 січня 2016 року році Росія в односторонньому порядку призупинила дію цього договору відносно України.
Після вступу України до СОТ була укладена Угода про вільну торгівлю між Україною та державами ЄАВТ (Швейцарія, Норвегія, Ісландія та Ліхтенштейн), як набрала чинності 2012 року. Угода про вільну торгівлю із Чорногорією набрала чинності 2013 року.
11 липня 2016 року була підписана Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою. Наразі здійснюються внутрішньодержавні процедури з метою підготовки угоди до ратифікації.
Нагадаємо, також 1 січня 2016 року набула чинності Угода про поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом. Документ був підписаний 27 червня 2014 як частина ширшої Угоди про асоціацію, але був відстрочений на рік на прохання Росії для проведення з нею консультацій, що завершилися у підсумку безрезультатно. ЗВТ усуває 97% тарифів на українські товари і передбачає зниження середнього тарифу на український експорт з 7,6% до 0,5%.
Переговори щодо ЗВТ між Україною та Туреччиною були припинені ще в 2013 році. У лютому 2016 року сторони домовилися про відновлення переговорного процесу. Президент Турецької Республіки Реджеп Таїп Ердоган заявив, що країни повинні завершити переговори до кінця 2016 року.