Україна в рамках проекту НАТО отримала обладнання для розмінування

27 Жовтня 2016, 11:25

У рамках проекту НАТО з гуманітарного розмінування Україні передано 456 одиниць обладнання для проведення робіт. Про це повідомила народний депутат, голова постійної делегації в Парламентській асамблеї НАТО Ірина Фріз.

З її слів, в Україні успішно завершився річний проект НАТО з надання підтримки проведенню гуманітарного розмінування.

«Внаслідок конфлікту в Україні значні території Луганщини й Донеччини, майже сім тисяч квадратних кілометрів, були забруднені вибухонебезпечними предметами й потребують гуманітарного розчищення від мін і снарядів. Проект НАТО «Наука заради миру» значно покращив безпеку саперів, які виконують роботу з гуманітарного розмінування. У рамках проекту Україні було передано 456 одиниць обладнання для проведення робіт із гуманітарного розмінування», – сказала Фріз.

Вона зазначила, що йде мова про вибухозахисні костюми Med-Eng типу EOD-9, комбіновані металодетектори Vallon VMH 3 CS, рамки для збільшення глибини пошуку, рамки для пошуку у важкодоступних місцях, тактичні окуляри, засоби життєзабезпечення в польових умовах, а також 4 оперативно-піротехнічні автомобілі легкого типу Ford Ranger P375 для перевезення особового складу та обладнання до місця проведення робіт.

Раніше Україна закликала Організацію Об'єднаних Націй забезпечити належне виконання протоколу щодо розмінування.

Нагадаємо, Велика Британія додатково виділила 2 млн фунтів для розмінування на Донбасі.