Україна в Мінську представить конкретні пропозиції щодо звільнення заручників – Геращенко

23 Травня 2017, 10:47

На засіданні Тристоронньої контактної групи в Мінську Україна представить конкретні пропозиції щодо звільнення заручників. Про це заявила перший віце-спікер Верховної Ради, представниця України в гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко.

"На 24 травня українська сторона на мінську групу виходить з конкретними пропозиціями щодо того, як ми бачимо звільнення заручників. У нас є повний аналіз ситуації, аналіз пропозицій щодо того, де Україна може піти на компроміс і застосувати процедуру помилування для осіб, які вчинили злочини проти держави Україна, але у них немає крові на руках – щоб ми вийшли на процедуру звільнення заручників", – сказала Геращенко журналістам в кулуарах парламенту у вівторок вранці.

Вона нагадала, що проведена "колосальна робота з верифікації списків осіб, які не бажають бути переміщеними на територію ОРДЛО, які здійснили злочини проти держави Україна". "Мова про декілька сотень осіб – це величезний обсяг роботи, це серйозний аналіз", – сказала Геращенко.

Нагадаємо, 15 травня в Мінську відбулося засідання Тристоронньої контактної групи, основним питанням якого стали підсумки верифікації осіб, які вчинили злочини, але яких можна помилувати в рамках законодавства заради звільнення українських заручників.