Україна в Мінську порушила питання про повернення до лінії розмежування, встановленої Меморандумом від 19 вересня 2014 року

20 Вересня 2017, 18:13

Українська сторона Тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі порушила питання про повернення до лінії розмежування сторін, встановленої Меморандумом від 19 вересня 2014 року. Про це написала у Facebook Дарія Оліфер, прес-секретар представника української сторони Леоніда.

"Відповідно до цього документа, Дебальцеве має перебувати під контролем України; уздовж непідконтрольної Україні частини українсько-російського кордону слід створити зони безпеки, а на півдні Донецької області повинен бути район, вільний від важкого озброєння і військової техніки – мова йде про населені пункти Кальміуське (колишнє Комсомольське), Кумачове, Новоазовськ, Саханка", – написала вона.

Прес-секретар зазначила, що ці домовленості були досягнуті в 2014 2015 роках і "їх виконання є обов'язковим для РФ і ОРДЛО".

Вона додала, що представники України в політичній підгрупі на засіданні поставили питання про створення підгрупи в ТКГ з питань кордону.

"На політичній підгрупі українські представники відновили вимогу про необхідність скасування указу президента РФ про визнання т.зв. "документів ОРДЛО" та інших нормативно-правових актів, прийнятих на його виконання; поставили питання повернення під юрисдикцію України захоплених на території ОРДЛО підприємств і державного майна; а також знову поставили питання створення в рамках ТКГ нової робочої підгрупи з питань кордону", – написала вона.

Нагадаємо, раніше прес-секретар другого президента України, представника країни в ТКГ Леоніда Кучми Дарка Оліфер повідомила, що Тристороння контактна група під час засідання в середу, 6 вересня, у Мінську відзначила, що в період із 28 серпня по 3 вересня 2017 року на Донбасі зафіксовано найнижчу кількість обстрілів, починаючи з 2015 року.

Перед цим, 23 серпня, відбулося засідання Тристоронньої контактної групи, де сторони домовилися про безстрокове припиненню вогню в зв'язку з початком навчального року з півночі 25 серпня 2017 року.