Україна посіла друге місце у рейтингу за індексом рівності доходів. Про це свідчать дані Центрального розвідувального управління США на підставі індексу Джіні.
Розподіл доходів сім'ї – індекс Джині вимірює ступінь нерівності у розподілі сімейного доходу в країні.
Чим більше рівнозначний розподіл доходів у країні, тим нижче її індекс Джині (наприклад, скандинавська країна з індексом 25).
Чим більш нерівномірний розподіл доходів у країні, тим вище його індекс Джині (наприклад, країна на південь від Сахари з індексом від 50).
Якщо би дохід розподілявся з ідеальною рівністю, індекс дорівнював би нулю; якби дохід розподілявся з повною нерівністю, індекс становив би 100.
Індекс Джіні в Україні склав 24,6 пунктів. У першу п'ятірку лідерів увійшли Словенія (23,7), яка очолила рейтинг, а також Німеччина (24,8), Швеція (24,9) і Чехія 24,9. Найбільш нерівномірно розподілені доходи в сім'ях Лесото (63,2), ПАР (62,5), ЦАР (61,3), а також острівних держав Мікронезії (61,1) та острова Гаїті (60,8).
Як повідомлялося, Україна посіла 18 місце у рейтингу вільних країн Freedom House. При визначенні результатів рейтингу оцінювалось розвиток громадянського суспільства, прозорість виборів, демократичність уряду, незалежність медіа та судової системи, рівень корупції
Нагадаємо, Україна посіла 24 місце в рейтингу найдешевших країни для життя за версією американського грошового порталу GoBankingRates. У дослідженні враховувалася кілька факторів: індекс купівельної спроможності, рівень орендних ставок, споживчого кошика і вартість місцевих послуг і сервісів. Аналітики порівнювали кожен параметр з аналогічним показником в Нью-Йорку. Так, купівельна спроможність українців на 71,9% нижча за купівельну спроможність мешканців Нью-Йорку. Орендна плата в Україні нижча на 91,1%. Їжа та послуги дешевші на 70%.