Україна у суді ООН закликала застосувати запобіжні заходи проти Росії

6 Березня 2017, 13:43

Українська сторона просить застосувати запобіжні заходи для захисту цивільного населення від агресії Росії в рамках розгляду позову в Міжнародному суді ООН. Про це заявила заступниця міністра закордонних справ Олена Зеркаль, яка очолює українську делегацію на слуханнях міжнародного суду ООН, під час свого виступу 6 березня.

З її слів, це робиться для залучення РФ до відповідальності за вчинення актів тероризму і дискримінації, а також запобігти погіршенню ситуації на Донбасі.

"Ми просимо допомоги у відновленні стабільності і миру. Пане голово, шановні члени суду, перед обличчям загроз, з якими стикаються українці, прошу вас прийняти рішення про застосування запобіжних заходів", – сказала вона.

У свою чергу, професор Єльського університету, який представляє Україну в даному розгляді Гарольд Хонджі Кох уточнив, що мова йде про тимчасові заходи, які б запобігли погіршенню ситуації. 

"Тимчасові заходи застосовуються у випадках, коли події швидкоплинні і коли ситуація на місцях змінюється дуже швидко, як це було представлено в позові Екваторіальна Гвінея проти Франції, а також вони застосовуються в тому випадку, коли порушення сталися недавно і є необхідність запобігти їх повторення", – розповів він.

Професор також зазначив, що тимчасові заходи застосовуються у випадках, коли є необхідність захисту цивільного населення. 

"Якщо коротко викласти позов української сторони, то Україна намагається домогтися захисту цивільного населення, яке піддається небезпеці через застосування зброї. У Криму українська сторона вимагає від РФ припинити перешкоджання діяльності етнічних громад. Якщо це не відбудеться – це принесе великі матеріальні і моральні втрати ", – додв Гарольд Хонджі Кох.

Він зазначив, що позовні вимоги підкріплені значною доказовою базою з боку української сторони.

Нагадаємо, відсьогодні, 6 березня, Україна представлятиме докази злочинів Росії в Міжнародному суді ООН у Гаазі. МЗС України очікує, що суд може ухвалити через 1-2 місяці рішення, яким зобов'яже Російську Федерацію припинити агресію проти населення Донбасу та Криму.