Україна у Мінську запропонувала повернути російську делегацію в СЦКК

4 Вересня 2019, 19:14

На засіданні Тристоронньої контактної групи у Мінську у середу, 4 вересня, українська сторона порушила питання про повернення російської сторони у Спільний центр з контролю і координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін. Про це повідомила прес-секретар представника України в ТКГ Леоніда Кучми Дарки Оліфер у Facebook.

 

"Минулі два тижні позначилися збільшенням кількості порушень режиму тиші з боку НЗФ ОРДЛО, в тому числі із застосуванням зброї, забороненої мінського домовленостями. Тому в рамках засідання ТКГ українська сторона поставила питання про повернення російської сторони в Загальний центру з контролю і координації сторін", – зазначила Оліфер.

 

За її словами, повернення російської делегації дозволить відновити режим припинення вогню на Донбасі.

 

"Цей двосторонній російсько-українську механізм контролю за дотриманням режиму припинення вогню доцільно відновити", – додала Оліфер.

 

Нагадаємо, Спільний центр із контролю та координації (СЦКК) було створено у вересні 2014 року Україною та РФ, які призначили по одному із представників для спільного керування ним. До складу СЦКК увійшли офіцери ЗСУ та ЗС Російської Федерації, котрі були розміщені в різних секторах Луганської та Донецької областей. У грудні 2017 року офіцери ЗС РФ в одноосібному порядку вийшли зі СЦКК, після чого залишили Україну.

 

Як повідомлялося, у Мінську у середу, 4 вересня, пройшла зустріч Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на Донбасі.