Україна у Мінську заявила про готовність розпочати ремонт мосту в Станиці 22 серпня

21 Серпня 2019, 19:54

Українська сторона на засіданні Тристоронньої контактної групи щодо Донбасу у Мінську поінформувала про готовність розпочати ремонт мосту у Станиці Луганській 22 серпня. Про це у середу, 21 серпня, повідомила речниця представника України в ТКГ Леоніда Кучми Дарка Оліфер у Facebook.

 

"Українська сторона поінформувала представника ОБСЄ в ТКГ Мартіна Сайдіка стосовно виконання взятих на себе зобов'язань щодо завершення розмінування в районі мосту у Станиці Луганській та готовності розпочати ремонт переходу з першої половини дня 22 серпня 2019 року”, – написала вона.

 

При цьому, зазначила вона, однозначно до початку відновлювальних робіт на мосту має бути демонтовано блокпост бойовиків ОРЛО. Надалі демонтаж фортифікаційних споруд з обох боків в районі КПВВ "Станиця Луганська" повинен бути одночасним та дзеркальним.

 

За словами Оліфер, досягнуто домовленості, що всі роботи по мосту мають відбуватися в тісній координації зі Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ.

 

Також, як повідомила Оліфер, Тристороння контактна група відзначила, що в цілому режим тиші, оголошений 21 липня, має сприятливий вплив на безпекову ситуацію на Донбасі, хоча, на жаль, не обійшлося без втрат. Подальше безстрокове дотримання режиму тиші є особливо важливим в контексті початку нового навчального року, підкреслила вона.

 

Крім того, речниця Кучми поінформувала, що триває конструктивна робота над взаємним звільненням утримуваних осіб.

 

Одним з пріоритетів роботи соціально-економічної підгрупи вона назвала безперебійне водопостачання всієї території Донбасу, тому триває пошук шляхів поліпшення гуманітарної ситуації для всіх жителів Донецької та Луганської областей. Всі учасники підгрупи погодились, повідомляє Оліфер, що більшої уваги потребує питання повернення української державної та приватної власності на території ОРДЛО, оскільки ця проблема є ключовою.

 

Нагадаємо, що ТКГ 31 липня  домовилася про початок розмінування прилеглих до мосту в Станиці Луганській територій з 1 серпня. 

 

Як повідомлялося, представники збройних формувань Російської Федерації затягують демонтаж фортифікаційних споруд та початок робіт з ремонту мосту у Станиці Луганській на Донбасі.