Україна у 2013 році

31 Грудня 2013, 15:01
  1. Близько трьох тисяч киян пройшли центральними вулицями столиці, аби вшанувати річницю від Дня народження провідника ОУН Степана Бандери.
  2. Під Кабміном пройшов мітинг профспілок залізничників. На мітинг зібралися близько 100 представників "Вільної профспілки залізничників України" та "Вільної профспілки машиністів України". Вимога мітингу – підвищення заробітної плати. Зокрема, машиністи вимагали її підвищення на 5,75%.
  3. 21 січня на Банковій пройшло одночасно дві акції. Першу, під назвою "Геть політичних збоченців!". Учасники акції, троє з яких приковались до паркану, вимагали звільнити політичних в'язнів – зокрема, Юлію Тимошенко, Юрія Луценка. Згадали й родину Павличенків та "сумських патріотів", що потрапили за грати через графіті з Януковичем. Учасники другої акції вийшли "попросити" президента зробити 21 січня святом – Днем обійм.
  4. Президент Віктор Янукович поклав квіти до пам'ятників Тарасу Шевченку та Михайлу Грушевському з нагоди святкування Дня Соборності та Свободи. Центр Києва перекритий від Володимирського собору в бік парку імені Шевченка, з одного боку, а з іншого – майже від оперного театру. На дорогах розташовано чимало автобусів з міліцією. Крім цього, було чимало приватної президентської охорони.
  5. 22 січня на честь Дня Соборності кияни об'єднали живим ланцюгом два береги Дніпра. Незважаючи на мороз, ожеледицю та робочий день, на акцію прийшло близько тисячі людей з державною символікою.
  6. Опозиційні сили почали блокувати трибуну Верховної Ради з вимогою включити систему персонального голосування "Рада-3".
  7. В деяких містах України пройшла акції пам'яті героїв Крут
  8. Більше чотирьох годин знадобилося пожежникам, щоб локалізувати вогнище у "Гостинному дворі". Причини пожежі наразі не названо.Як повідомляло МНС, загоряння сталося 9 лютого о 2.14 в горищному приміщенні, площа пожежі перевищила 200 кв.м., вогонь пошкодив покрівлю
  9. Біля будівлі Київської міської ради на вул. Хрещатик зібралося близько 200 мітингувальників з вимогую відставки Олександра Попова
  10. Учасники акції протесту на захист засуджених та затриманих за графіті із зображенням обличчя, схожого на Януковича, побили та затримали працівники спецпідрозділу "Беркут".
  11. 13 лютого сталася надзвичайна пригода при посадці літака Ан-24 авіакомпанії "Південні авіалінії", що летів рейсом 8971 Одеса – Донецьк.
  12. Близько 200 активістів вийшли до будівлі КМДА з вимогою повернути Гостинний двір громаді міста. Люди розгорнули транспарант "Проти сучасної архітектури – за збереження історії Києва".
  13. Бійці "Беркуту" застосували силу до активістів, які зайняли територію Гостинного двору. Більше 20 осіб затримано. У затриманих активістів розбиті обличчя. Внаслідок сутичок, одна людина знепритомніла.
  14. Кілька десятків активістів пікетували сьогодні офіс "Укравтодору" у Києві, протестуючи проти незадовільного стану українських доріг. Активісти склали біля дверей "Укравтодору" поламані запчастини та уламки розбитих на дорогах автомобілів, як доказ незадовільної роботи цієї державної установи.
  15. 15 лютого, відбулося тестування модернізованої системи голосування "Рада-3", яка передбачає використання сенсорної клавіші для голосування
  16. Приблизно 100 студентів протестують під Комітетами Верховної Ради на вулиці Банковій проти законопроекту №1187 "Про вищу освіту", авторами якого є народні депутати Михайло Сорока, Сергій Ківалов і Григорій Калетнік. Учасники протесту вимагають врахувати їх побажання при реформуванні вищої освіти в Україні.
  17. В Києві пройшов мітинг-марш на підтримку засуджених Юлії Тимошенко і Юрія Луценка. Декілька тисяч мітингувальників зібралися на Європейській площі поблизу Українського дому
  18. Приблизно 500 людей взяли участь в акції протесту проти Віктора Януковича поблизу Українського дому
  19. У цетрі Львова 10 березня з нагоди Дня Гімну України дві тисячі людей разом з солістом хору Львівської національної академії ім. М. Лисенка та муніципального чоловічого хору "Гомін" Назара Гацишина заспівали державний гімн.
  20. 14 березня розпочинає акцію "Вставай, Україно!". Протягом двох місяців марші й мітинги в рамках акції пройдуть у всіх обласних центрах, а завершиться вона всеукраїнським маршем у Києві 18 травня
  21. У зв'язку з ускладненням погодних умов (інтенсивний снігопад, хуртовина, замети), у столиці оголошено надзвичайну ситуацію.У Києві задіяна вся наявна техніка "Київавтодору" та районів, також залучено 15 БТРів, які надало нам Міністерство оборони
  22. На Вуглегірській теплоелектростанції ДАЕК "Центренерго" в Донецькій області стався спалах обладнання. В результаті пожежі одна людина загинула та 3 постраждало.
  23. Депутати від фракції ПР, КПУ та частина позафракційних проголосували за проведення засідання Верховної Ради не у залі засідань парламенту на вулиці Грушевського, а у приміщенні на вул. Банковій, 6/8.
  24. 12 квітня активісти провели біля Межигір'я, вимагаючи розгляду апеляції на рішення суду щодо голови Київського осередку партії Демократичний Альянс Максима Панова, якого Вишгородський районний суд арештував на сім діб через проведення акції біля Межигір'я.
  25. На муловому полі Бортницької станції аерації під Києвом увечері 10 квітня стався прорив дамби. Надзвичайна ситуація була ліквідована близько 5 години ранку у четвер, 11 квітня. За даними відомства, прорив дамби стався на полі площею 106 га, яке не експлуатується. До НП призвело інтенсивне танення великої маси снігу і підняття ґрунтових вод.
  26. Громадські активісти змогли відстояти будинок київської вчительки Ніни Москаленко, яку напередодні викинули з власного помешкання рейдери.
  27. 26 квітня о 00:30 у Києві кілька десятків людей, серед яких ліквідатори та колишній персонал станції, взяли участь в урочистому молебні на честь загиблих ліквідаторів аварії на атомній станції.
  28. 18 травня у Києві відбувся "антифашистський" марш, який проходив під егідою Партії регіонів. За приблизними оцінками, на акції зібралося від 20 до 40 тисяч осіб.
  29. Під час мітингу "Вставай Україна!" у Києві, 18 травня, журналістку Ольгу Сніцарчук та фотографа Влада Соделя біля будівлі головного управління МВС у Києві напали так звані "тітушки"
  30. Близько 30 журналістів зібралося біля резиденції Януковича у селі Нові Петрівці. По дорозі міліція не допускала до резиденції машини з журналістами, мотивуючи це тим, що в автівках могли перебувати грабіжники.
  31. 16 червня у місті Боярка Київської області пройшло урочисте відкриття комплексу поховань воїнів армії УНР.
  32. Біля будівлі Києво-Могилянської академії (НАУКМА) відбулася сутичка між свободівцями та учасниками мітингу проти лекції народного депутата фракції "Свобода" Ірини Фаріон у виші. Міліція затримала 8 свободівців
  33. Близько сотні активістів прийшли під будівлю Міністерства внутрішніх справ у Києві з вимогою припинити зловживання в рядах міліції.
  34. У селищі Врадіївка на Миколаївщині місцеві мешканці, розпочалися протести, у зв'язку зі зґвалтуванням та нанесенням тяжких тілесних ушкоджень Ірині Крашковій.
  35. У Києві на Майдані Незалежності відбулася завершальна акція "Врадіївської ходи" проти свавілля міліції.
  36. Близько 60 людей зібралися під Святошинським райвідділком міліції у Києві, протестуючи проти побиття міліціонером активістки Коаліції учасників помаранчевої революції.
  37. Спецпідрозіл "Беркут" вчора вночі розігнав мітинг на Майдані Незалежності. Правоохоронці також відібрали раніше встановлені 2 намети. Під час розгону постраждали журналісти 5 каналу.
  38. Києві УПЦ КП провела молебень з нагоди 1025-річчя Хрещення Русі. Приблизно три тисячі вірян рушили Хресною ходою від Володимирського собору до Володимирської гірки
  39. Активісти Автономної спілки трудящих вийшли до Мистецького Арсеналу, протестуючи проти відзначення на держаному рівні 1025-річчя хрещення Русі. Правоохоронці зачитали протестувальникам ухвалу Окружного адміністративного суду Києва про заборону проведення мирних акцій та зібрань у центральній частині міста. Було затримано 8 учасників акції.
  40. працівники головного управління внутрішньої безпеки міністерства доходів і зборів спільно з головним управлінням боротьби з організованої злочинністю МВС затримали ректора Національного університету державної податкової служби Петра Мельника під час отримання хабара в загальній сумі 120 тис. грн. У ніч на 9 серпня Мельник втік з-під варти.
  41. У Полтаві 800 людей зібрались під стінами міської ради на мітинг проти підняття житлово-комунальних тарифів
  42. міліція взяла під посилену охорону Київраду. Ззовні будівлі та всередині перебувають бійці "Беркуту". Під час сутичок "Беркут" застосував проти мітингувальників сльозогінний газ.
  43. Біля Верховної Ради пройшов мітинг опозиційних сил на підтримку євроінтеграції та ухвалення законів, необхідних для звільнення Тимошенко.
  44. Напередодні матчу збірної України з командою Франції до тисячі фанатів та небайдужих пройшли Києвом під червоно-чорними прапорами із вимогою скасувати негласну заборону стягу на стадіонах України. Викликано це не в останню чергу тим фактом, що організація FARE внесла прапор до свого переліку "дискримінаційної символіки".
  45. Збірна України з футболу програла збірній Франції з рахунком 3:0 (3:2) у матчі-відповіді плей-офф відбору на чемпіонат світу 2014 року і залишилася поза чемпіонатом
  46. 21 листопада незадоволені рішенням Кабінету міністрів про призупинення підписання угоди про асоціацію з Європейським Союзом вийшли на акцію протесту
  47. Україна не підписала угоду про асоціацію з ЄС на саміті Східного партнерства у Вільнюсі. Під час офіційної церемонії підписання документів були парафовані угоди про асоціацію ЄС з Грузією і Молдовою, а також угоду про спрощення візового режиму між ЄС і Азербайджаном.
  48. "Беркут" розігнав Євромайдан. Організатори Євромайдану в соцмережі Twitter написали: "Євромайдан зачистили – на Майдані не залишилось жодної людини"
  49. Учасники маршу протесту 1 грудня на Майдані Незалежності знесли металеві щити, якими була оточена стела Незалежності та комунальна техніка, яка монтувала новорічну ялинку. Згодом відбулися сутички біля будівлі КМДА. В результаті були побиті вікна, ніхто не постраждав. Згодом протестувальники зайняли приміщення будівлі. Згодом група людей у куртках партій "Всеукраїнське об'єднання "Свобода" і "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" захопили Будинок профспілок у Києві.
  50. 8 грудня у Києві на Майдані Незалежності відбулось Народне віче, яке скликала опозиція. Згідно з її даними, на акцію вийшли до мільйона людей
  51. 8 грудня активісти у масках знесли з постаменту пам'ятник Лєніну на бульварі Шевченка в Києві
  52. Близько 3-ї години ночі бійці МВС наважилися на остаточну ліквідацію барикади на межі вулиці Інститутської та Майдану Незалежності. Комунальники під прикриттям "Беркуту" та внутрішніх військ почали трощити барикаду на вулиці Інститутській. Протестувальники продовжували боронити барикаду. Вони скадували "Стоїмо!" і не відступають. Після цього бійці "Беркуту" відступили нагору вулиці.
  53. На повторних виборах народних депутатів у п'яти одномандатних виборчих округах, кандидат від опозиції здобув перемогу в Каневі, в той час як у Києві, Обухові, Первомайську та Черкасах перемогли провладні самовисуванці.