Україна третій рік поспіль 44-та у рейтингу глобалізації світових економік

24 Січня 2012, 16:29

У звіті говориться, що, незважаючи на невизначеність прогнозів подальшого розвитку ситуації у світовій економіці, у більшості з 60 провідних країн світу, яким досі вдавалося утримуватися від протекціонізму, тривають глобалізаційні процеси.

Україна займає 44 місце в загальному індексі. Торгівля є її сильною категорією: показник відкритості для торгівлі вище середнього, а також високий відсоток торгових надходжень (експорт + імпорт) до ВВП (111%, тоді як середній показник в індексі становить 99 %). Проте позитивний ефект від цих двох показників нівелює оцінка "нижче середнього" щодо тарифних і нетарифних бар'єрів, зручності для міжнародної торгівлі і розрахункових обмежень.

Україна третій рік поспіль займає 44 місце в загальному рейтингу. З 2010 по 2011 рік відсоток торгових надходжень (експорт + імпорт) до ВВП виріс зі 103 % до 111 %, показник туризму (внутрішній і зовнішній, в розрахунку на 1000 осіб населення), з 863 до 938.

У Ernst & Young нагадали також, що у 1995 році Україна зайняла 58-е місце і поступово піднімається в рейтингу, займаючи зараз 44 позицію. Показники, які покращились за період з 1995 по 2011 рр.: приріст прямих інвестицій (внутрішніх і зовнішніх, % ВВП) з 0,7 % (при середньому показнику для індексу 3,6 %) до 4,1 % (при середньому показнику 4, 5 %), розвиток туризму (внутрішній і зовнішній, у розрахунку на 1000 осіб населення), з 202 (при середньому показнику 857) до 938 (при середньому показнику 1308).

Експерти відзначають, що позитивним фактором для України є загальний обсяг торгівельних надходжень (експорт + імпорт) у % ВВП, який з 1995 року залишається на рівні вище середнього за індексом. У той же час, рівень проникнення широкосмугового зв'язку та інтернету залишався нижче середнього показника в індексі, хоча і ріс досить швидкими темпами.  

Дослідження Індексу рівня глобалізації прогнозує продовження процесів глобалізації – як у цьому році, так і надалі, аж до 2015 року. Перш за все це стосується ринків середнього розміру, таких як В'єтнам, Малайзія, Мексика і Колумбія, а також невеликих європейських країн, включаючи Бельгію, Данію, Словаччину та Австрію.

Єдиними великими ринками, для яких на найближчі три роки прогнозується незначне зниження темпів глобалізації, є Великобританія і США. Це пов'язано з тим, що в обох країнах вводять міграційні правила, які вплинуть на ринок іноземної робочої сили.

Експерти відзначають, що крім перспективи посилення протекціонізму, криза суверенного боргу в єврозоні та зниження темпів зростання світової економіки загрожують і новою кредитною кризою, яка може початися, якщо в умовах падіння рівня довіри на міжбанківських ринках банки будуть скорочувати обсяги кредитування.

Як повідомлялось, за підсумками 2011 року Україна піднялась у щорічному рейтингу економічних свобод американської дослідницької організації Heritage Foundation, на 163-е місце.