Україна та Туреччина виступили проти перетворення Криму на базу для російських військ

9 Березня 2016, 22:39

Президенти України та Туреччини виступили проти перетворення анексованого Росією Криму у військову базу для своїх військ. Про це йшлося на спільній прес-конференції президента Петра Порошенка з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом в Анкарі.

Порошенко з-поміж іншого заявив, що виступає за залучення Турецької Республіки до міжнародних форматів переговорного процесу з деокупації Російською Федерацією Кримського півострова, в тому числі і до формату "Женева+" (Україна, Росія, США і ЄС).

Читайте також: Окупаційна влада перетворила Крим на військову базу – Юлій Мамчур

"Ми з паном президентом (Туреччини –ред.) висловилися за спільні кроки, спрямовані на деокупацію Криму. Для цього плануємо об'єднати зусилля в рамках міжнародних організацій на основі нових міжнародних форматів, включаючи формат "Женева+"за участю гарантів Будапештського меморандуму, Туреччини та України", – сказав Порошенко

Також президенти України та Туреччини виступили проти перетворення анексованого Росією Криму у військову базу для своїх військ.

"Ми детально обговорили ситуацію в окупованому Росією Криму. Вважаємо неприйнятним те, що в результаті тимчасової окупації Крим фактично перетворений на військову базу", – наголосив Порошенко.

Нагадаємо, Порошенко під час свого візиту до Туреччини також підняв питання визнання геноцидом депортації кримських татар за наказом Іосіфа Сталіна у 1944 році.