Україна та США продовжили угоду про співпрацю у сфері ядерної безпеки

1 Серпня 2017, 13:05

У вівторок, 1 серпня, Україна та США підписали угоду щодо продовження співпраці у сфері ядерної безпеки. Про це повідомила прес-служба Державної інспекції ядерного регулювання України.

"Сьогодні (1 серпня – ред.) керівник Державної інспекції ядерного регулювання України Борис Столярчук підписав Угоду про відновлення дії домовленості між Держатомрегулюванням та Комісією ядерного регулювання Сполучених Штатів Америки (КЯР США) щодо обміну технічною інформацією та співробітництва у сфері ядерної безпеки", – йдеться у повідомленні.

За словами очільника Держатомрегулювання, це дозволить продовжувати співпрацю з американським регулятором за кількома напрямами.

"Обмін технічною інформацією між вітчизняним регулятором та КЯР США – дуже важливий для України, адже сприятиме розвитку вітчизняної сфери ядерної безпеки. Сприятиме цьому і співробітництво в рамках спільних науково-технічних програм та проектів, організації навчання та обміну спеціалістами між Держатомрегулюванням та американським регулятором", – наголосив Столярчук.

Слід додати, що вперше відповідну угоду було підписано 10 квітня 2006 року.

Нагадаємо, що 23 березня 2016 року в Україні запустили першу ядерну установку світового значення, проект якої розробили за підтримки США в рамках програм про нерозповсюдження ядерної зброї.