Україна та Швеція обговорили перспективи співробітництва в оборонній сфері

5 Березня 2018, 16:44

Міністр оборони України Степан Полторак у понеділок, 5 березня, обговорив зі шведським колегою Петером Хультквістом перспективи співробітництва в оборонній сфері. Про це повідомила прес-служба Міноборони. 

 

"Ми обговорили питання підтримки Швеції міжнародних зусиль щодо розгортання миротворчої місії ООН на сході України та головні підходи до організації цього процесу", – наголосив Полторак.

 

Також міністри обговорили питання продовження співробітництва у сфері підготовки ЗС України шляхом залучення ЗС Швеції до проведення операції "UNIFIER" у Міжнародному Центрі миротворчості та безпеки на Яворівському полігоні у Львівській області. Серед можливих напрямків співпраці в рамках участі в цій місії глава оборонного відомства Королівства Швеція Хультквіст визначив: гендерні питання, військова поліція, базова підготовка військовослужбовців та підрозділів, захист навколишнього середовища.

 

Читайте також: У Швеції через російську загрозу хочуть збільшити оборонний бюджет

 

Крім того, сторони розглянули можливість розширення формату співпраці між міністерствами та домовилися переглянути міжурядовий Протокол про співпрацю, (який діє з 2001 року) та привести його до нового формату – Міжурядової угоди про співробітництво із включенням у новий документ положень про співробітництво у військово-технічній та науково-дослідній сферах.

 

"У рамках зустрічі ми обговорили можливості розгортання Миротворчої місії ООН на тимчасово окупованій території України та можливої участі у Місії ООН Збройних Сил Швеції", — додав український міністр.