Україна та ще чотири країни підписали угоду про розслідування катастрофи МН17

21 Вересня 2017, 10:19

Представники України, Нідерландів, Австралії, Бельгії та Малайзії 20 вересня підписали угоду про співпрацю з покарання винних у аварії MH17. Про це повідомила прес-служба Міністерства закордонних справ Нідерландів.

Зазначається, що п'ять країн уже працюють разом у Спільній слідчій групі (ССГ), що займається розслідуванням трагедії, і підписавши угоду, сторони підтвердили свою прихильність висуненню обвинувачень та організації судового процесу над підозрюваними і погодилися продовжувати співпрацю.

Члени ССГ раніше ухвалили рішення про те, що судовий процес над підозрюваними буде організовано в Нідерландах.

"Країни ССГ сповнені рішучості притягти винних до відповідальності. Ця письмова угода – переконливий доказ цього. У липні ми ухвалили рішення про кримінальне переслідування за голландським законодавством, але за активної міжнародної підтримки. Смерть 298 невинних людей, у тому числі 196 голландських жертв, не може і не повинна залишатися безкарною", – заявив міністр закордонних справ Нідерландів Берт Кундерс.

Як повідомлялось, уряди Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України планували домовитися про політичну підтримку та спільне фінансування переслідування винних у катастрофі над Донбасом "Боїнга-777". Відповідний проект меморандумів між урядами країн має схвалити Кабінет міністрів України.

Нагадаємо, Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама у Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на сході України 17 липня 2014 року. На борту перебувало 298 осіб, з них 196 – громадяни Нідерландів. В авіакатастрофі не вижив ніхто. Слідство встановило, що літак  був збитий ракетою зенітно-ракетного комплексу «Бук», який виробляли в СРСР, а нині виробляють у Росії

28 вересня 2016 року в Нідерландах Спільна слідча група, в яку входить Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди і Україна, оголосила, що літак Малайзійських авіаліній рейсу MH17 було збито 17 липня 2014 із ЗРК «Бук», який був привезений з території Росії. Розслідування також встановило, що літак було збито саме ракетою типу 9М38, яка є на озброєнні модифікації російського ЗРК «Бук». Міжнародне слідство також зазначило, що пуск ракети було здійснено з території, яку не контролювали Збройні сили України.

98