Україна та ще чотири країни домовляться про співфінансування переслідування винних у катастрофі MH-17

20 Вересня 2017, 10:45

Уряди Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України планують домовитися про політичну підтримку та спільне фінансування переслідування винних у катастрофі над Донбасом "Боїнга-777". Відповідний проект меморандумів між урядами країн має схвалити Кабінет міністрів України.

За інформацією, зазначені країни мають на меті домовитися про співфінансування розслідувань та переслідувань винних у катастрофі MH-17 у Нідерландах.

Інші країни, чиї громадяни постраждали внаслідок трагедії, також можуть приєднатися до меморандуму.

Зазначається, що сторони створюють Комітет з фінансового нагляду, який здійснюватиме нагляд за розподілом фінансових внесків, у складі 5 осіб (представників урядів Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів і України). Нідерланди візьмуть на себе фінансові витрати на прокурорів, суддів та захист свідків.

Відповідно до проекту меморандуму про політичну підтримку розслідування, уряди країн погоджуються, що кримінальне переслідування є найефективнішим механізмом для притягнення до відповідальності за найвищими міжнародними стандартами.

Так, меморандуми діятимуть протягом п'ять років з моменту підписання, після автоматично подовжуються на наступні п’ятирічні періоди.

Якщо країна-підписант вирішить вийти з меморандуму, вона зобов’язана письмово про це проінформувати інші країни. 

Нагадаємо, Boeing 777 компанії Malaysia Airlines, що летів з Амстердама у Куала-Лумпур, був збитий бойовиками на сході України 17 липня 2014 року. На борту перебувало 298 осіб, з них 196 – громадяни Нідерландів. В авіакатастрофі не вижив ніхто. Слідство встановило, що літак  був збитий ракетою зенітно-ракетного комплексу «Бук», який виробляли в СРСР, а нині виробляють у Росії

28 вересня 2016 року в Нідерландах Спільна слідча група, в яку входить Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди і Україна, оголосила, що літак Малайзійських авіаліній рейсу MH17 було збито 17 липня 2014 із ЗРК «Бук», який був привезений з території Росії. Розслідування також встановило, що літак було збито саме ракетою типу 9М38, яка є на озброєнні модифікації російського ЗРК «Бук». Міжнародне слідство також зазначило, що пуск ракети було здійснено з території, яку не контролювали Збройні сили України.