Україна та Молдова підписали «газовий» меморандум

13 Грудня 2019, 12:55

У Кишиневі Міністерства енергетики України та Молдови підписали меморандум про взаєморозуміння в сфері безпеки постачання газу. Про це українське відомство повідомило у Facebook у п’ятницю, 13 грудня.

 

«Меморандум закріпив намір двох міністерств щодо створення діалогу та взаємодопомоги між державами під час постачання газу, усунення та попередження серйозних порушень в енергетичних мережах, а також ефективного запобігання та пом’якшення перебоїв у постачанні природного газу, зокрема до захищених споживачів обох держав, що розташовані у прикордонній зоні», – сказав заступник Міністра енергетики та захисту довкілля України з питань європейської інтеграції Костянтин Чижик.

 

Нагадаємо, 10 грудня прем’єр-міністр Олексій Гончарук не виключив «газової війни» з Росією. За його словами, Київ повністю готовий до такого повороту подій.

 

12 грудня прем’єр-міністр Молдови Іон Кіку взяв участь у київському саміті очільників урядів країн ГУАМ (Грузія, Україна, Азербайджан, Молдова). Кіку обговорив з Гончаруком постачання природного газу та його транзиту після 31 грудня 2019 року, що залежить від домовленостей Україна-Росія. Кіку заявив, що «у нас є декілька варіантів забезпечення республіки газом навіть у разі припинення транзиту російського газу через Україну».