Україна та Литва підписали низку документів про співробітництво

8 Грудня 2017, 13:29

На десятому засіданні Ради президента України Петра Порошенка та президента Литви Далі Грібаускайтє було підписано меморандум про стратегічну співпрацю у галузі енергетики та угоду про співробітництво у галузі міграції та надання притулку.

Зазначається, що меморандум підписаний між Міністерством енергетики та вугільної промисловості України та Міністерством енергетики Литви, а угода між Державною міграційною службою України та Міграційним департаментом Міністерства внутрішніх справ Литви.

"Метою документу є створення ефективної платформи співпраці у нафтогазовій, електроенергетичній та ядерній сферах, враховуючи завдання енергоефективності та енергозбереження. Сторони також співпрацюватимуть у сфері енергоефективності та енергозберігаючих технологій; у питаннях створення електроенергетичного ринку та системи передачі синхронного з’єднання з континентальною Європою тощо шляхом інституційної співпраці у рамках функціонування відповідної робочої групи", – заявила прес-служба Порошенка.

Крім того, було підписано протокол засідання, який підтверджує спільну позицію щодо продовження розвитку міждержавних відносин між двома сторонами.

"У протоколі засуджується агресія Російської Федерації проти України та підтверджується підтримка єдності, суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України, підкреслюється важливість подальших двосторонніх зусиль, спрямованих на підтримку України та, таким чином, протидію російській агресії", – йдеться у заяві.

Також підтверджується двостороння співпраця у галузі оборони, енергетики, транспорту, освіти, науки та культури.

Нагадаємо, 5 грудня міністерство закордонних справ Литви виділило 50 тисяч євро на гуманітарну допомогу для України.

Додамо, 11 жовтня Україна та Литва підписали договір у сфері оборонної промисловості. Відповідний документ є основою для створення спільних проектів для забезпечення обороноздатності обох країн.

Як повідомлялося, 4 жовтня Литва та Україна затвердили програму щодо поглиблення співпраці в аграрному секторі. Країни підписали спільну заяву щодо реалізації узгодженої Програми двостороннього співробітництва Україна-Литва в галузі АПК на 2017-2019 роки.