Україна та Євросоюз завершили переговори щодо угоди про асоціацію

19 Грудня 2011, 15:27

«Ми підійшли до завершення узгодження тексту Угоди про асоціацію та готові до підготовки до підписання для подальшої імплементації», – підкреслив Янукович.

За його словами, ця угода закладає основи для асоціації та повної економічної інтеграції України до Європейського Союзу.

Янукович підкреслив, що підписання угоди стане ключовим в реалізації євроінтеграційного курсу держави.

Президент підкреслив, що Україна готова почати технічну підготовку до підписання і імплементації угоди.

Президент подякував переговорним групам, які чотири роки вели переговори щодо підписання цієї угоди.

Він ще раз підкреслив, що об’єднана Європа не можлива без України.

Крім того, в ході свого виступу він зазначив, що Україна відкрита до діалогу з ЄС з усіх питань, що становлять обопільний інтерес.

Голова Європейської Ради Герман ван Ромпей також підтвердив завершення переговорів.

«Ми можемо публічно заявити, що переговори про асоціацію завершені. Це була непроста робота», – сказав він.

Водночас він наголосив, що якість та перспектива стосунків України з ЄС проходить випробування певними неузгодженостями.

«Ці занепокоєння поставлені у залежність від їх вирішення і підписання остаточної і ратифікації нашої угоди. Підтримка принципів верховенства права є дуже важливими як для України так і для Європи», – сказав він.

«Наші занепокоєння пов'язані з певною заполітизованістю судової системи в України, і власне показовою є справа Тимошенко. Разом з тим ключовим моментом є обов'язкове дотримання міжнародних стандартів. Також йдеться про свободу ЗМІ, про свободу зібрань», – зазначив Ван Ромпей.

«Пане президенте, ці принципи закладені у програмі східного партнерства і ці цінності мають вирішальну вагу у зближенні України з ЄС», – додав він.

Ван Ромпей також наголосив на необхідності проведення чесних парламентських виборів наступного року.

«Шлях до них має бути відкритим для всіх кандидатів», – зазначив він.

Він також зазначив, що цей самій, завершення переговорів – «це не кінець процесу».

«Нам необхідно побачити подальший прогрес на тих ділянках, про які я щойно згадав», – наголосив він.

Нагадаємо, сьогодні відбувається саміт Україна-ЄС. Початок саміту було заплановано на 12:40, однак засідання віч-на-віч за участі президентів затяглося на 2 години.

Як відомо, президент Ради ЄС Херман ван Ромпай висловив сподівання, що під час саміту Київ і Брюссель зможуть оголосити про завершення переговорів щодо Угоди про асоціацію. Втім, за його словами, парафування угоди про асоціацію з ЄС не буде можливим на саміті.