Україна та Газпром уклали мирову угоду щодо штрафу АМКУ на $7,4 мільярда

30 Грудня 2019, 17:32

Україна та російський "Газпром" уклали мирову угоду в інвестиційному арбітражі щодо справи про зобов'язання Газпрому сплатити майже 7,4 млрд доларів за штрафом Антимонопольного комітету України. Про це у понеділок, 30 грудня, написав заступник міністра юстиції України Іван Ліщина у Facebook.

 

“Україна та Газпром підписують мирову угоду в інвестиційному арбітражі. Подробиць угоди я розкривати не можу, бо вона конфіденційна, але важливо, що Росія відкликає свої вимоги, а ми не порушуємо свого правила не укладати мирових угод в інвестиційних арбітражах, за якими Україна мала б сплачувати інвестору будь-яку компенсацію”, – написав Ліщина.

 

Він зазначив, що підписання угоди відкриває шлях для укладання довготривалих договорів на транспортування газу між Нафтогазом та Газпромом, яких прагнула Україна.

 

Заступник міністра проілюстрував інформацію сканом частини сторінки угоди з підписами міністра юстиції Дениса Малюськи від України та заступника голови правління російського ПАТ Олени Бурмістрової від Газпрому.

 

Як повідомлялося, представники НАК "Нафтогаз України" і ПАТ "Газпром" зустрілися у Відні 26 грудня для початку переговорів про умови договорів про транзит газу. При цьому виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко наголошував, що факт переговорів не означає поступки зі сторони України. Він повідомив, що обидві сторони підготували свій проєкт домовленостей, проте в результаті буде підписано лише один комплект.

 

30 грудня глава "Оператора Газотранспортної системи України" Сергій Макогон заявив, що чотириденний переговорний марафон з "Газпромом" завершився. 

 

Нагадаємо, 31 грудня 2019 року закінчується дія договору між господарюючими суб'єктами України та Росії про умови транспортування російського природного газу по українській території в Європу.

 

На переговорах у Мінську 20 грудня представники Єврокомісії, України і РФ досягли остаточної домовленості з принципових позицій щодо транзиту російського газу по території України.