Україна та Білорусь підписали 17 угод під час Другого форуму регіонів

4 Жовтня 2019, 16:13

Під час Другого форуму регіонів України та Республіки Білорусь, що триває 3-4 жовтня у Житомирі, були підписані 2 міжурядові угоди та 15 угод про міжрегіональне співробітництво. Про це повідомила міністр розвитку громад і територій Альона Бабак під час пленарного засідання форуму за участі президентів Володимира Зеленського і Аляксандра Лукашенки.

 

"За результатами форуму підписуються 2 міжурядові угоди та 15 угод про міжрегіональне співробітництво", – зауважила Бабак.

 

 

 

Вона нагадала, що було підписано комерційних договорів на суму 543 млн доларів, а торік їх уклали лише на 40 млн дол.

 

"Ми спостерігаємо збільшення експорту традиційних товарів з України до Білорусі. Зокрема, продукції АПК та харчової промисловості на 15,5% у цьому році, насіння і плодів олійних рослин у 2,2 рази, жирів і олій на 53,5%, чорних металів на 13,3%, котлів і обладнання до електростанцій на 19,7%", – поінформувала міністр.

 

За її словами, до десятки експортних позицій України до Білорусі увійшли зернові культури, а з Білорусі зросли поставки нафтопродуктів, засобів наземного транспорту, полімерних матеріалів, деревини та виробів із неї.

Завдяки, у тому числі підписаним і на минулорічному форумі регіонів контрактів, експорт українських товарів до Білорусі у першому півріччі досяг 891 млд доларів США і збільшився у порівнянні з минулорічним аналогічним періодом на 15,5%, а експорт послуг зріс на 34,3%.

 

Як повідомлялося, президент Володимир Зеленський заявив, що співпраця в паливно-енергетичній сфері, інфраструктурні і транспортні проекти та взаємодія в аграрному комплексі є ключовими пріоритетами торговельно-економічних відносин між Україною і Білоруссю.