Україна сподівається на четвертий транш у розмірі $1 млрд під гарантії США – Мінфін

3 Жовтня 2016, 11:58

Україна очікує отримання четвертої частини коштів у розмірі $1 млрд під гарантії уряду США. Про це агентству Інтерфакс-Україна повідомили в Міністерстві фінансів.

"Крім продовження технічної допомоги, ми сподіваємося на продовження співпраці в напрямку отримання нового $1 млрд під гарантії уряду США. Кредитні гарантії йдуть на невідкладні потреби бюджету і надаються під дуже низькі відсотки за результатами виконання реформ", – повідомили в Мінфіні.

Україна вже отримала $3 млрд під кредитні гарантії США частинами по $1 млрд щорічно, в тому числі 29 вересня 2016 року: в поточному році кошти були залучені за найбільш вигідною в історії України процентною ставкою за євробондами в 1,471%.

У Мінфіні також повідомили, що під час зустрічі міністра фінансів Олександра Данилюка із заступником міністра фінансів США Клей Бері і Ларі МакДональд на минулому тижні в Києві обговорювався бюджетний процес, реформа Державної фіскальної служби і митниці, програма Міжнародного валютного фонду, подальша технічна допомога Мінфіну, а також візит міністра фінансів до Вашингтона.

У міністерстві нагадали, що 7-9 жовтня відбудуться щорічні збори МВФ і Світового Банку.

"Під час поїздки плануються зустрічі пана Данилюка з керівництвом МВФ, СБ, Міжнародної фінансової корпорації, Європейського банку реконструкції і розвитку, міністерства фінансів США та інших країн, а також виступи в провідних інститутах і дослідницьких центрах", – повідомили в Мінфіні.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко та голова МВФ Крістін Лагард домовилися про наступний візит місії Фонду в Україну восени цього року.