Україна щорічно втрачає через корупцію на митниці понад 4 млрд євро – дослідження

6 Серпня 2018, 11:29

В Україні через корупцію на митниці державна скарбниця втрачає щороку до 4,8 мільярдів євро. Про це йдеться у дослідженні видання Süddeutsche Zeitung.

 

"Це більше однієї десятої всієї дохідної частини бюджету і в два рази більше тієї суми, яку Україна в 2018 році хоче отримати від Міжнародного валютного фонду, Євросоюзу та Світового банку", – йдеться у публікації.

 

Згідно з документами, митними і транспортними накладними, німецьке видання описало махінації, які застосовуються в Україні на митниці.

 

Зокрема, ввезені товари під час митної реєстрації змінюють маркування. У такий спосіб парасольки перетворюються на щітки або дзеркала.  Так, у процесі митної реєстрації 26 травня понад 20 тонн парасольок, дзеркал або картонних коробок трансформувалися. Компанія заплатила замість 17 712 доларів  всього 4875 доларів.

 

"Згідно з документами, товари систематично відновлюються імпортними компаніями та митним персоналом, що працюють з ними, для того, щоб різко зменшити понесені митні збори", – йдеться у повідомленні.

 

Як відзначив виданню генпрокурор Юрій Луценко, Україна втрачає на митниці близько 30-40% через корупцію.

 

На думку експертів, до махінацій причетні також працівники поліції, прокуратури та СБУ.  Так, для нелегальних угод створюються нові компанії, котрі користуються шахрайством зниження митних платежів і близькі до митного начальника або його заступників – працівників Держприкодонслужби, СБУ або Генпрокуратури.

 

"У кожного є власні компанії та люди на митниці", – повідомило виданню джерело з Одеси.

 

Наголошується. що держустанови США припинили співпрацю з українськими митницями.

 

Нагадаємо, 21 червня Кабінет Міністрів України в рамках експерименту задля підвищення митних надходжень розширив повноваження поліцейських із контролю над митниками. 

 

Крім того, Кабмін зобов'язав МВС і ДФС подавати щомісячні звіти про хід експерименту, починаючи з 1 вересня 2018 року.