Україна ще три роки виділятиме гроші на Євро-2012 з футболу – голова комітету ВР

12 Листопада 2015, 15:39

До 2018 році у бюджеті України існуватиме стаття видатків на проведення Євро-2012 з футболу, яке завершилося понад три роки тому. Про це заявив голова парламентського комітету з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму Артур Палатний.

За його словами, на відповідне звернення профільного комітету Міністерство фінансів відповіло, що у 2010-2012 рр. здійснено зовнішні запозичення під державні гарантії на суму понад $1,8 млрд, термін погашення яких завершується 20 квітня 2018 року.

Депутат наголосив, що гроші надали авансом, проте низку об’єктів досі не здали в експлуатацію.

«Є серйозні підстави вважати про наявність корупційних схем у діяльності підрядних організацій та тих посадових осіб, які були відповідальні за цей напрямок роботи», – зазначив депутат.

Також голова комітету звернув увагу на те, що Кабмін, до компетенції якого відносяться питання утворення, реорганізації та ліквідації центральних органів виконавчої влади, до сьогодні не ухвалив рішення стосовно подальшого функціонування Національного агентства з питань Євро-2012.

«Тому юридичні підстави для припинення діяльності агентства відсутні, а українські платники податків продовжують фінансувати витрати на його утримання. Для прикладу, лише цього року на відповідні потреби з бюджету було виділено майже 0,5 млн грн», – зауважив він.

Нагадаємо, нещодавно стало відомо, що Україна продовжує фінансувати підготовку до Євро-2012. Президент Петро Порошенко доручив перевірити використання коштів, спрямованих на підготовку та проведення чемпіонату.