Україна розраховує повернути 77 заручників – Лутковська

10 Грудня 2019, 17:33

Українська сторона в рамках першого етапу обміну «всіх на всіх» розраховує повернути 77 українських заручників з ОРДіЛО. Про це у вівторок, 10 грудня, повідомила представниця України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі Валерія Лутковська в коментарі УНІАН.

 

«77 осіб – це та кількість осіб, які ми можемо повернути станом на сьогодні. Це підтверджені особи з боку Донецька (53 особи) та Луганська (24 особи)», – розповіла вона, додавши, що процес погодження списків і підтвердження людей ще триває.

 

Зазначається, що перший крок – це всі підтверджені на всіх підтверджених, а другий крок – всі розшукувані на всіх розшукуваних, тому що «ми знаємо, що люди там є, у нас є довідки, які підтверджують, що вони знаходяться в місцях позбавлення волі, але їх не підтвердили ще в ході наших перемовин». У списку розшукуваних є і безвісти зниклі.

 

«У нас у списку тих, кого ми розшукуємо, є, по суті, ті, хто є безвісти зниклими – по них у нас немає матеріалів. Але там, де є матеріали, можливо, нам їх підтвердять. Не хочу зараз ні надавати зайву надію родичам, ні збентежувати суспільство, оскільки цифри зараз – це не найголовніше», – зауважила Лутковська.

 

Наступне засідання ТКГ, де буде обговорюватись питання обміну, відбудеться 18 грудня. Наразі зарано говорити про те, як можуть відбутись переговори 18 грудня, але «дуже може бути, що нам підтвердять усіх тих, по кому в нас є підтвердження. Це залежить від політичного сигналу і політичної волі».

 

Зазначимо, що президент Володимир Зеленський на брифінгу після зустрічі «нормандської четвірки» в Парижі озвучив іншу цифру – 72 особи на обмін. Він також розповів, що обмін відбудеться у три етапи.

 

Як відомо, 7 вересня відбувся обмін 35 на 35 утримуваними громадянами між Україною та Росією. Були звільнені Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух, Едем Бекіров, Євген Панов, Павло Гриб, Станіслав Клих, Микола Карпюк, Роман Сущенко, Артур Панов, Олексій Сизонович, захоплені в листопаді 2018 року українські моряки.

 

10 жовтня Зеленський розповів, що Україна має три списки на обмін полоненими з Росією, частина з яких була обговорена в Мінську. Він уточнив, що рішення буде ухвалене на «нормандській зустрічі».

 

Згодом, за результатами зустрічі «нормандської четвірки» (Зеленський, президент РФ Владімір Путін, канцлерка Німеччини Ангела Меркель та французький президент Еммануель Макрон – Ред.) 9 грудня в Парижі сторони погодили низку аспектів – зокрема, і обмін «всіх на всіх», а також три додаткові ділянки розведення до кінця березня 2020 року, впровадження «формули Штайнмаєра» в українське законодавство, проведення ще однієї «нормандської зустрічі» через чотири місяці.

 

10 грудня голова кримськотатарського Меджлісу Рефат Чубаров наголосив, що ухвалене за результатами «нормандського» саміту комюніке виключає кримських татар із майбутнього обміну.