Україна розраховує на російський газ по 250$ – Міненерговугілля

20 Березня 2015, 23:16

Україна у ІІ кварталі розраховує на ціну за російський газ у 250 доларів за тисячу кубометрів. Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин за результатами тристоронніх переговорів про умови постачання російського газу у літній період, які завершилися у п’ятницю у Брюсселі.

"Стосовно ціноутворення, розмір знижки не був обговорений, але принципово російська сторона підтвердила, що вони готові йти на дуже подібну схему, яка застосовувалася протягом зимового періоду. Ми, з української сторони, очікуємо на наступний квартал ціну у районі 250 доларів за тисячу кубічних метрів. Це наші очікування", – сказав міністр.

Він додав, що на цьому етапі сторони обговорили лише принципи, за якими формуватимуться умови постачання газу після завершення з 1 квітня дії "зимового" пакету.

Демчишин підкреслив, що українська сторона виступає за погодження принципу формування ціни на період до кінця І кварталу 2016 року, що є також важливим для російських та європейських партнерів.

За його словами, наразі сторони домовилися про створення робочої групи, яка опрацює юридичні деталі упродовж наступних двох тижнів.

"Десь 13-14 квітня відбудеться наступна зустріч у Берліні, на якій буде погоджений цей документ", – сказав міністр.

Нагадаємо, газові переговори між Україною, РФ і ЄС відбулися в Брюсселі 20 березня.