Міністерство закордонних справ України розкритикувало позицію Росії, яка заблокувала розширення мандату місії ОБСЄ на всю ділянку кордону, прилеглу до окупованих територій Донбасу. Про це в п'ятницю, 26 січня, йдеться в повідомленні відомства.
"Обговорення під час 1173-го засідання Постійної ради ОБСЄ 25 січня, на якому було схвалено згадане рішення, показало ізольованість Росії у небажанні забезпечити дієвий міжнародний контроль на кордоні. Такі дії свідчать про намір Кремля продовжувати постачання важкої зброї, військового обладнання, регулярних військ, найманців, підтримки терористичної діяльності на території України", – наголосили в МЗС.
Водночас у відомстві заявили про підтримку продовження мандату спостерігачів ОБСЄ на двох російських пунктах пропуску "Гуково" і "Донецьк".
"Закликаємо Росію до неухильного виконання взятих на себе зобов’язань в рамках Мінських домовленостей", – додали в міністерстві.
Зокрема, згідно з повідомленням, йдеться про положення щодо встановлення контролю та постійного моніторингу ОБСЄ над тимчасово неконтрольованою ділянкою українсько-російського державного кордону, а також – щодо створення зони безпеки уздовж кордону з боку Росії.
Як повідомлялося 9 січня, посол України в ООН Володимир Єльченко повідомив, що РФ відкинула практично всі важливі положення щодо миротворчої операції на Донбасі, які запропонувала Рада безпеки ООН.
Нагадаємо, у вересні президент Росії Владімір Путін погодився з ідеєю введення миротворців ООН на частину українського Донбасу, який не контролює українська влада. Київ, його західні союзники з одного боку і Москва з іншого мають різні позиції щодо мандату такої місії ООН. Росія пропонує розмістити миротворців на лінії розмежування сторін на Донбасі, а Україна з партнерами наполягає, що миротворці мають перебувати на всій окупованій території, включно з неконтрольованою частиною державного українсько-російського кордону.
Згодом, спецпредставник США по Україні Курт Волкер заявив, що адміністрація американського президента Дональда Трампа виступає проти включення росіян до миротворчої місії ООН на Донбасі.