Україна призупинила введення антидемпінгового мита на російські добрива

13 Лютого 2017, 19:31

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі прийняла рішення про призупинення дії антидемпінгових заходів щодо імпорту в Україну деяких азотних добрив (карбаміду і КАС) російського походження. Про це йдеться у повідомленні Міністерства економічного розвитку.

"Члени МКМТ погодилися, що для забезпечення продовольчої безпеки існує нагальна необхідність вжиття заходів щодо диверсифікації поставок добрив в Україні (з Китаю, країн Близького Сходу, США та інших)", – наголошується в релізі.

МЕРТ нагадало, що 27 грудня 2016 року комісія після розслідування прийняла рішення про введення антидемпінгових мит на імпорт зазначених видів російських добрив, які повинні були вступити в силу через 60 днів з моменту опублікування рішення.

Відомство зазначає, що результати антидемпінгового розслідування показали, що імпорт російських добрив в Україну за демпінговими цінами завдає шкоди вітчизняним виробникам хімічних добрив. Однак МКМТ також визнала необхідність враховувати поточну ситуацію на ринку – постачання з Росії покривають 80-90% всіх поставок добрив в Україні, щоб запобігти дефіциту і різкого зростання цін на добрива в країні.

23 січня 2017 року Міністерство аграрної політики і продовольства направило в МКМТ звернення про тимчасове зупинення дії антидемпінгових заходів на період весняно-польових робіт. Одночасно Мінагрополітики розробило проект закону про заходи щодо сприяння диверсифікації поставок добрив шляхом зниження ставок ввізного мита на найбільш популярні види добрив, які зараз проходить узгодження в міністерствах і відомствах.

Нагадаємо, також  1 січня 2016 року набула чинності Угода про поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом. Документ був підписаний 27 червня 2014 як частина ширшої Угоди про асоціацію, але був відстрочений на рік на прохання Росії для проведення з нею консультацій,  що завершилися у підсумку безрезультатно. ЗВТ усуває 97% тарифів на українські товари і передбачає зниження середнього тарифу на український експорт з 7,6% до 0,5%.

Цього ж дня РФ в односторонньому порядку призупинила дію договору про зону вільної торгівлі між Росією та Україною.