Україна призупинила переговори з Кіпром щодо угоди про уникнення подвійного оподаткування

1 Лютого 2011, 11:54

На запитання, чому Кіпр блокує переговори, Тсіаліс заявив: «Кіпр не блокує переговори. Переговорів зараз немає».

«Я був у грудні в Україні, і знаю це з перших рук. Українська сторона попросила перенести переговори», – сказав він.

«Українська сторона бажає уникнути наслідків певних податкових заходів безпосередньо всередині України. І нас попросили зачекати, поки будуть ухвалені певні законодавчі заходи», – повідомив він.

За словами Тсіаліса, нову угоду планувалося підписати 2011 року. Однак зараз він сумнівається, що угоду буде укладено цього року. Він також не зміг сказати, коли продовжаться переговори.

«Ми готові до переговорів. Все залежить від української сторони», – додав Тсіаліс.

Водночас колишній міністр фінансів Кіпру Міха ліс Саріс наголосив, що Кіпр зацікавлений в існуванні угоди про уникнення подвійного оподаткування.

Нагадаємо, 6 грудня віце-прем’єр-міністр України Сергій Тігіпко заявив, що Україна має денонсувати угоду  з Республікою Кіпр про уникнення подвійного оподаткування. Він дав доручення відповідним відомствам у тижневий термін підготувати документи, необхідні для денонсації угоди в односторонньому порядку.

Пізніше, прем’єр-міністр Микола Азаров заявив, що Україна не буде в односторонньому порядку денонсувати угоду з Кіпром про уникнення подвійного оподаткування.  «… Йти шляхом односторонніх дій наш уряд не буде», – сказав він, відповідаючи на питання про те, чи буде Україна розривати відповідні угоду з Кіпром.