Україна призупинила імпорт газу з Польщі через аварію на газопроводі

9 Вересня 2016, 08:43

У зв'язку з розгерметизацією магістрального газопроводу у Львівській області призупинено імпорт газу з Польщі. Про це у Facebook написав голова прес-служби «Укртрансгаз» Максим Білявський.

«У Львівській області сталася розгерметизація магістрального газопроводу діаметром 800, тимчасово припинений імпорт газу із Польщі», – написав Білявський.

З його слів, наразі ведуться ремонтні роботи.

Потужність реверсного газопроводу з Польщі в Україну становить 4,3 млн куб. м на добу. У період з 1 по 7 вересня імпорт газу з Польщі склав 28,4 млн куб. м.

Нагадаємо, Україна в червні 2016 року скоротила імпорт природного газу з ЄС у 5 разів – до 20 з 95 млн кубометрів. Весь обсяг блакитного палива надходив із території Європи, участь у його транспортуванні забезпечили два трейдери. За цей період споживання блакитного палива в Україні становило 1 млрд куб. м, як і в аналогічному періоді минулого року.

У липні Україна відновила імпорт газу на угорському напрямку. Добовий обсяг імпорту склав близько 1 млн куб м. А згодом відновила імпорт газу і з Польщі. ​Добовий обсяг імпорту склав 0,3 млн куб. м.