Україна пригрозить кредиторам дефолтом, якщо ті не погодяться на реструктуризацію боргу – The Financial Times

17 Квітня 2015, 10:29

На переговорах з міжнародними кредиторами Україна заявить, що дозволить державному банку збанкрутувати, якщо домовленості про реструктуризацію боргу не будуть досягнені. Про це пише видання The Financial Times.

«На засіданнях Міжнародного валютного фонду у Вашингтоні міністр фінансів України Наталія Яресько, ймовірно, заявить, що тримісячне відтермінування боргових зобов'язань Укрексімбанку має вирішальне значення для успішної реструктуризації суверенного боргу країни», – йдеться в публікації.

Бонди, випущені Укрексімбанком на суму $750 млн є лише частиною з 29 облігацій і кредитів, які Україна включила до програми з реструктуризації. Термін погашення заборгованості за бондами Укрексімбанку спливає 27 квітня, а саму програму реструктуризації необхідно погодити з кредиторами до червня, щоб отримати чергову порцію допомоги від МВФ.

«Переговори ускладнює той факт, що невелика група інвесторів  вимагає повного погашення і може таким чином заблокувати домовленості», – повідомляє The Financial Times з посиланням на власне джерело, знайоме із ситуацією.

Видання зазначає, що кредитори остерігаються виснаження золотовалютних резервів країни та стрімкого банкрутства Києва. В свою чергу Україна заявила, що для того, щоб запобігти дефолту, кредитори повинні погодитися на скорочення боргу.

«Група з п'яти інвесторів, включаючи Franklin Templeton запропонувала уряду (України – ред.) реструктуризацію боргу без скорочення, в той час як міністр фінансів Росії повідомив місцевим ЗМІ, що подасть на країну позов в арбітражний суд, якщо вона не погасить $ 3 млрд борг до грудня», – зазначає The Financial Times, додавши, що щоб «підсолодити угоду» український уряд заявив кредиторам, що скорочення зобов’язань можна уникнути, якщо вони погодяться на продовження термінів погашення.

Як відомо, 11 березня МВФ схвалив програму кредитування економіки України з використанням механізму розширеного фінансування загальним обсягом $17,5 млрд строком на 4 роки.

Нова програма дозволить відкрити доступ до міжнародного фінансування близько $40 млрд у найближчі 4 роки.

Перший транш за новою програмою в обсязі $5 млрд Україна отримала 13 березня. 

Нагадаємо, впродовж року МВФ виділить Україні $10 млрд.

Читайте також: Куди підуть гроші МВФ?