Україна в Міжнародному суді ООН в Гаазі звинувачує Росію в порушенні Міжнародної конвенції з боротьби проти фінансування тероризму і ліквідації усіх форм дискримінації. Київ вказує на проросійські сили в Донбасі, а також переслідування кримських татар в анексованому Криму. Про це пише нідерландське видання NRC Handelsblad.
На розгляд цієї справи може знадобитися кілька років, але якщо справа піде вперед, суду доведеться детально розглянути всі політично чутливі події навколо Криму і Донбасу.
Видання зауважує, що суддям, зокрема, доведеться розглянути і збиття малайзійського "Боїнга 777" на Донбасі. Міжнародна слідча група на чолі з Нідерландами встановила причетність Росії до інциденту, але Москва відкидає будь-які припущення про свою вину.
Нагадаємо, 16 січня Україна подала до Міжнародного суду ООН у Гаазі позов проти Росії у зв'язку з порушенням РФ Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації. Згодом міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Україна збирається доповнювати свій позов у Міжнародний суд ООН новими фактами про порушення Росією прав людини.
Слухання триватимуть чотири дні і проходитимуть у два етапи – 6 та 8 березня на слуханнях виступатиме українська сторона, а 7 та 9 березня – російська. Українська сторона просить застосувати запобіжні заходи для захисту цивільного населення від агресії Росії в рамках розгляду позову в Міжнародному суді ООН.
Як повідомлялося, Міжнародний суд, який є головним судовим органом Організації Об'єднаних Націй, проведе публічні слухання у справі про застосування Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації у скарзі України проти Росії і буде розглядати прохання Києва запровадити тимчасові заходи.
МЗС України очікує, що суд може ухвалити через 1-2 місяці рішення, яким зобов'яже Російську Федерацію припинити агресію проти населення Донбасу та Криму.