Україна просить Єврокомiсiю дозволити “великий реверс” газу через Словаччину

16 Червня 2014, 13:31

За його словами, Україна попри повну зупинку поставок з Росії спроможна забезпечити і надійний транзит, і свої внутрішні потреби.

"Українська сторона готова до такого розвитку подій. Ми забезпечуємо надійний транзит газу та постачання внутрішнім споживачам", – сказав Продан.

Як розповів глава НАК "Нафтогаз-Україна" Андрій Коболєв, Україна може обійтись без російського газу "мінімум до грудня".

"У нас є час, є можливість це питання вирішити, принаймні до грудня", – наголосив голова "Нафтогазу".

Він також розповів, німецькі партнери пропонують Україні газ за ціною приблизно $300 за тисячу кубометрів.

Коболєв просить Єврокомiсiю дозволити "великий реверс" газу на словацькому напрямку у зв'язку з припиненням поставок з Росiї.

"Нафтогаз України" зараз звертається до Єврокомiсiї з пропозицiєю щодо вiдкриття великого реверсу на словацькому напрямку", – сказав вiн.

У свою чергу, прем'єр-міністр Арсеній Яценюк нагадав, що угода щодо реверсних поставок вже підписана і урядова делегація повинна відправитися в ЄС для обговорення питання про відкриття великого реверсу.

"У нас зараз ціна по реверсу нижча, ніж російська. План Росії був абсолютно зрозумілим: заявити про те, що тимчасово ціна з 268 зросла майже до 500 доларів, а потім тимчасово встановити 385 – і десь у листопаді-грудні російський уряд мав заявити, що передумав", – сказав Яценюк.

Нагадаємо, позиція російської сторони полягає в тому, щоб негайно було сплачено 1,9 млрд доларів.

Як відомо, раніше у Газпромі озвучили останню цінову пропозицію для України, заявивши, що йдеться про 385 доларів за тисячу кубометрів. Такий варіант не влаштовує Україну, яка вважає таку ціну завищеною.

Тим часом, "Газпром" подав позов в Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма про стягнення з НАК "Нафтогаз України" 4,5 млрд доларів у зв'язку з невиконанням контракту.

У свою чергу "Нафтогаз" подав позов на "Газпром" до Стокгольмського арбітражу з вимогою стягнути з "Газпрому" переплату за газ, який російський монополіст поставляв з 2010 року. За оцінками "Нафтогазу", така переплата становить 6 млрд доларів.

Також нагадаємо, що 16 червня "Газпром" перевів Україну на передоплату за газ.