З такою пропозицією МЗС України звернулося до зовнішньо-політичного відомства Японії, зважаючи на великий досвід України з подолання наслідків радіоактивного забруднення територій, набутий під час ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, та у зв’язку із небезпечною ситуацією на одній з АЕС Японії («Фукусіма-1»).
Раніше повідомлялося, на виконання указу президента Віктора Януковича МНС України готове оперативно направити 45 рятувальників зі спеціальним обладнанням для роботи в районах, постраждалих від землетрусу, а також собаки, навчені шукати людей під завалами.
За інформацією посольства України в Японії, громадян України серед загиблих і постраждалих від землетрусу немає. Всього на консульському обліку в посольстві України в Японії перебуває 511 громадян України.
Як відомо, на атомній електростанції в префектурі Фукусіма, що постраждала від сильного землетрусу, різко виріс рівень радіації. Перевірка в залі управління першого реактора цією АЕС виявила тисячократне перевищення норми.
Один із найсильніших землетрусів за останні роки стався біля узбережжя японської префектури Міягі в 373 кілометрах на північний схід від Токіо. Магнітуда склала 8,9 балів. Землетрус викликав сильне цунамі, у ряді районів висота припливної хвилі перевищувала десять метрів.
Кількість загиблих і зниклих безвісти в результаті землетрусу і цунамі в Японії за останніми даними Головного поліцейського управління країни перевищила 2,5 тисяч людей.