Україна продовжила постачання у Крим електроенергії. На півострові – віялові відключення

27 Грудня 2014, 13:59

Україна 27 грудня поставляє в Крим близько 400 мегават електроенергії, але в регіоні застосовуються відключення, що обмежують споживання на 300 мегават. Про це повідомив самопроголошений міністр палива та енергетики Криму Сергій Єгоров.

"З України ми отримуємо близько 400 мегават, ще близько 400 мегават – власна генерація. Споживання становить 1050-1100 мегават, тому введені так звані віялові відключення, що обмежують споживання на 300 мегават", – сказав Єгоров.

За його даними, українська сторона відновила "до особливого розпорядження" поставки електроенергії, несподівано перервані в 26 грудня.

"Що це буде за розпорядження, і в якій формі ми його отримаємо, українська сторона не повідомляла", – сказав Єгоров.

Він повідомив також, що три з чотирьох ТЕЦ Криму працюють на повну потужність.

"Дуже виручає Сімферопольська ТЕЦ, вона видає майже 100 мегават. Працюють також Севастопольська і Камиш-Бурунська ТЕЦ. Сакська ТЕЦ функціонує з перебоями", – сказав Єгоров, додавши, що неполадки на Сакської ТЕЦ почалися після несподіваного припинення поставок електроенергії з України 24 грудня.

Нагадаємо, 24 грудня зранку Крим було повністю знеструмлено.

Згодом у Міненерго підтвердили від'єднання Криму від електромережі на кілька годин.

26 грудня в 13:50 енергосистема Криму відключена від об'єднаної енергосистеми України за розпорядженням Національної енергетичної компанії "Укренерго".