Україна позбулася енергетичної залежності від Росії – Порошенко

2 Грудня 2015, 16:16

За словами президента Петра Порошенка, цього року Україні вдалося домогтися енергетичної незалежності від Росії. Про це він заявив на прес-конференції після переговорів з президентом Литви Далею Грібоускайте у Вільнюсі в середу.

«За цей рік ми не допустили дефолту, очистили банківську систему, реструктуризували борги, домоглися, нарешті, енергетичної незалежності від Росії», – сказав він.

За його словами, закінчився рік роботи нинішнього уряду і за цей рік досягнуто дуже багато.

«У нас сьогодні виповнюється рік українському уряду, і за цей рік ми можемо сказати, що була не тільки підписана, але і почалася імплементація Угоди про асоціацію»,  – зауважив президент.

Крім того, додав Порошенко, за минулий рік була створена потужна проукраїнська коаліція у світі, створена нова українська армія, розпочато реформу децентралізації, а до парламенту спрямували проект змін до Конституції щодо судової реформи.

«Сьогодні ми не будемо і не можемо реагувати на шантаж як енергетичний, так і торговий. Україна стала сильнішою», – резюмував він.

Як повідомлялося, раніше Порошенко заявив, що Україна не буде реагувати на шантаж Росії в питанні вступу в силу угоди про зону вільної торгівлі з ЄС 1 січня 2016.