“Україна повинна нагадувати світу про Крим”. Головне з інтерв’ю Волкера

19 Лютого 2020, 16:56

Колишній спецпредставник США з питань України Курт Волкер в інтерв'ю "Європейській правді" озвучив свою позицію щодо розведення сил на Донбасі, "спільних патрулювань" на тимчасово окупованих територіях та прогресу у питанні Криму. 

 

 

Тиждень.ua зібрав головні тези дипломата. 

 

Про плани Росії на Україну

 

Волкер вважає, що стратегічна мета Росії – не розвалити Україну, а встановити там контроль.

 

"Росія має стратегічну мету, яка ще не досягнута – їй потрібно, щоби в Києві з’явилася влада, що буде догідливою, послужливою для Москви", – зазначає він. 

 

Про Зеленського 

 

На думку дипломата, президент Володимир Зеленський розуміє, що Росія є країною-агресором, але не називає її так із дипломатичних міркувань.

 

"…ви маєте зважати на хід міжнародних переговорів. А з огляду на них, та стратегія, яку обрав Зеленський, є, на мій погляд, дуже розумною. Її сенс – показати світові, що Україна прагне вирішити конфлікт. Що ви хочете миру, що готові вести переговори, бачите простір для компромісу. Що ви готові зустрічатися, хочете обміну ув’язненими, що ви дієте дуже проактивно", – сказав Волкер. 

 

Про розведення сил 

 

Колишній спецпредставник вважає, що хоча Росія відвела свої сили лише у Станиці Луганській, позиція України є правильною. 

 

"Та я все одно вважаю, що ініціативна позиція України у цьому питання є правильною. Такі дії не завдають реальної шкоди Україні – лінія фронту не зміщується, у зонах відведення немає просування російських військ. Але водночас це демонструє світові, що росіяни не прагнуть миру, на відміну від українців, які готові діяти задля цього", – говорить він.

 

Про "спільні патрулі" на Донбасі

 

Дипломат зазначає, що спільне патрулювання на окупованих територіях із представниками "Л/ДНР" є дуже малоймовірним. 

 

"Я не думаю, що Росія, а передусім Путін, нині прихильні до того, щоби досягти будь-якої домовленості щодо Донбасу. Найімовірніший сценарій – що окупація Донбасу продовжиться, Путін буде продовжувати говорити, що "їх там немає", і створюватиме постійні проблеми та тиск на Київ", – вважає він.

 

Про Крим 

 

Волкер заявив, що Україна повинна постійно нагадувати світу, що хоче повернути Крим, хоча прогрес у цьому найближчим часом – малоймовірний. 

 

"…буду чесним, я не чекаю жодного прогресу щодо Криму. Росія неймовірно агресивна у питанні утримання Криму, і тому доти, доки Путін зберігає владу у Росії – я не бачу шансу, що це зміниться", – сказав він. 

 

Зазначимо, інтерв'ю записали до нападу російських військ в районі Золотого 18 лютого.