Україна потребує негайної військової підтримки – американський експерт

14 Грудня 2015, 11:31

Україні потрібна термінова військова допомога, аби вона в подальшому рухалася в напрямку Заходу. Таку думку висловив Весс Мітчелл, директор Центру аналізу європейської політики.

За його словами, небезпека теперішньої ситуації полягає не лише в тому, що Україні приділяється все менше уваги. Він зазначає, що з процесу розв’язання проблеми були виключені «головні актори» – до Мінського формату переговорів залучені Франція та Німеччина, але не Європейський союз, НАТО чи Польща – і це є помилкою.

Мітчелл вважає, що позиція Росії щодо Сирії може стимулювати розширення співпраці між РФ та західними державами проти Ісламської держави. Це може призвести до того, що західний світ піде на поступки у ситуації на Сході України в обмін на російську допомогу у боротьбі з ІД.

Тому, на думку експерта, Захід повинен невідкладно надати Україні військову допомогу, інакше це загрожує втратою Україну – втратити у ширшому, цивілізаційному значенні.

Як повідомлялося, що Велика Британія вирішила надати Збройним силам України пакет допомоги вартістю 971 тис. фунтів стерлінгів.

Крім того, 25 листопада президент США Барак Обама підписав оборонний бюджет, який передбачає виділення Україні $300 млн