Україна попросила ЄС розгорнути миротворчу місію на Донбасі – Єлісеєв

11 Березня 2015, 10:53

Україна звернулася до ЄС із проханням направити на Донбас поліцейську місію CSDP для забезпечення виконання умов перемир'я. Про це повідомив в інтерв’ю виданню EurActiv представник України в Євросоюзі Костянтин Єлісеєв.

«Ми направили офіційне звернення до Євросоюзу з проханням розгорнути на Донбасі поліцейську місію CSDP (Спільна політика безпеки та оборони ЄС – ред.), що допоможе реалізувати досягнуті у Мінську домовленості», – заявив він.

За словами Єлісеєва, мандат місії ОБСЄ, яка наразі діє в Україні, є обмеженим. Крім того, представники ОБСЄ не мають досвіду антикризового управління та врегулювання конфліктів.

Представник України в ЄС наголосив, що масштаби місії повинні відповідати загрозі неоголошеної повномасштабної війни, яка наразі постала перед його країною.

«Ця місія могла б бути наймасштабнішою у 21-го столітті…Ми зіткнулися із повномасштабною неоголошеною війною. Ось чому потрібно вживати надзвичайні заходи, не лише санкцій.

Як відомо, досі найбільшу за чисельність місію CSDP направляли в Боснію і Герцеговину. Вона мала назву EUFOR-ALTHEA і налічувала 700 службовців.

Як зазначалося, 2 лютого президент увів у дію рішення РНБО про миротворців, указ набрав сили з моменту опублікування.

Нагадаємо, 18 лютого Рада національної безпеки і оборони схвалила звернення України до ООН і Євросоюзу про введення миротворців на територію країни.

19 лютого президент України Петро Порошенко закликав канцлера Німеччини Ангелу Меркель, президента Франції Франсуа Олланда і президента Росії Владіміра Путіна терміново розглянути введення миротворців на Донбас. Водночас він зауважив, що Україна не погодиться на введення російських військ у складі миротворчого контингенту ООН.

104