Про це заявив сьогодні українським журналістам після 14-го засідання Комітету співробітництва Україна-ЄС заступник міністра закордонних справ України Андрій Олефіров.
“Я зустрічався з представниками Верховного представника ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Кетрін Ештон, і я скористався цією можливістю для того, щоб поновити прохання української сторони допомогти нам з визволенням Анхар Кочнєвої, української журналістки, яка була викрадена понад місяць тому в Сирії”, – сказав він.
“І те саме стосується звільнення наших громадян у Лівії, в контексті обрання нового прем’єр-міністра цієї країни”, – додав Олефіров.
Заступник міністра підкреслив, що допомога ЄС в цих питаннях є дуже важливою для України.
Як повідомлялось, 15 жовтня МЗС України підтвердило, що громадянку України Анхар Кочнєву в викрадено у Сирії, куди вона прибула на запрошення однієї з громадських організацій.
Кочнєва співпрацювала з багатьма російськими ЗМІ, серед яких: НТВ, РЕН ТВ і Росія сьогодні – але в момент викрадення не входила в знімальну групу жодного з них.
Як повідомлялося, 27 серпня 2011 року лівійським повстанським батальйоном «Кака» були затримані 25 громадян Білорусі, Україні та Росії, які працювали в країні за контрактами в нафтових компаніях. Всій групі пред'явлено обвинувачення у відновленні військової техніки, яка використовувалася режимом Каддафі для «знищення лівійського народу».
3 вересня того ж року, завдяки зусиллям російського посольства в Тріполі, ця група була звільнена, однак 6 вересня вони були знову затримані для розслідування їхньої можливої причетності до ремонту і модернізації військової техніки, що стояла на озброєнні колишнього лівійського лідера.
4 червня 2012 року військовий суд Тріполі засудив 19 громадян України до 10 років ув'язнення за пособництво режиму екс-лідера Лівії Муаммара Каддафі. Крім того, один громадянин РФ отримав довічне ув'язнення, ще один росіянин і три білоруси отримали по 10 років в'язниці.