Україна показала ПАРЄ докази участі Росії у війні на Донбасі

11 Жовтня 2016, 18:46

Українська делегація представила Парламентській асамблеї Ради Європи докази участі Росії у війні на Донбасі. Про це заявила народна депутатка від фракції БПП Ірина Фріз, повідомляється на сайті «Солідарністі».

«Сьогодні на засіданні ПАРЄ наша делегація інформувала європейських партнерів щодо фактів причетності РФ до безпосередньої участі у війні на Донбасі проти України. В якості доказової бази використовували презентацію, що підготовлена міжнародною OSINT групою InformNapalm»,  – написала вона.

 

В описі відеопрезентації, оприлюдненої Фріз, зазначено, що InformNapalm є міжнародним співтовариством добровольців, що виявили більш ніж 30 видів озброєння й спеціальної техніки Збройних сил Росії в Донбасі в рамках діяльності розвідки з відкритим вихідним кодом (аналіз супутникових знімків, випадкових відео, зроблених перехожими, особисті фотографії з облікових записів соціальних мереж російських найманців і військовослужбовців).

Більшість виявлених деталей стосується нових типів озброєння, які були уведені в експлуатацію російської армії з 2004 по 2015 роки.

Зазначається, що представлені у звіті зброя й обладнання безпосередньо вказують на російську присутність в окупованих частинах Донбасу.

Нагадаємо, волонтерська аеророзвідка передала міжнародному розвідувальному співтовариству InformNapalm ексклюзивні знімки, де зафіксовано чергове велике скупчення техніки і важкого озброєння калібром 122 та 125 мм, яке об'єднані російсько-терористичні сили в порушення умов мінських угод зосередили на відстані близько 15-17 км від лінії розмежування.

Також анонімна хакерська група FF (Falcons Flame) передала у розпорядження спільноти InformNapalm масив інформації, вилученої з телефону працівника російської Федеральної служби виконання покарань (ФСВП).